Steven111
27.03.07,08:15
Ahojte, chcel by som sa spýtať, že ked som kúpil v setembri roka 2006 auto lenže som ho predal v novembri 2006, čiže odpisy si nemozem uplatniť. Ja som pri vyradení auta účtoval jeho cenu výdaj do prevádzkovej rézie a príjem z predaja som účtoval do ostatných p. ovpl. ZD. Podľa Vás sa účtuje auto pri vyradení hneď do účtovníctva, alebo to preukážem len v DP??? :confused:
Tweety
27.03.07,06:18
Ahojte, chcel by som sa spýtať, že ked som kúpil v setembri roka 2006 auto lenže som ho predal v novembri 2006, čiže odpisy si nemozem uplatniť. Ja som pri vyradení auta účtoval jeho cenu výdaj do prevádzkovej rézie a príjem z predaja som účtoval do ostatných p. ovpl. ZD. Podľa Vás sa účtuje auto pri vyradení hneď do účtovníctva, alebo to preukážem len v DP??? :confused:
Áno, vyradenie-predaj zahrnieš priamo do účtovníctva.
Johanka
27.03.07,06:20
Zostatková cena hmotného majetku pri jeho vyradení predajom je daňovým výdavkom podľa § 19 ods.3 písm. b/ Zákona o dani z príjmov. Tzn., že ZC predaného majteku zaúčtuješ ako interný doklad.

Základ dane mimoúčtovne upravuješ o položky, ktoré sú uvedené v § 17 Zákona o dani z príjmov.