horcsica
27.03.07,08:20
Dobrý den, chcel by som sa informovat,,, cez rok som bol SZCO predával auta a medzitým som sprostredkoval úvery rôznych spoločností, cez rok sa provízia účtuje medzi predaj služieb a na konci roka to rozdelím v DP do príjmu sprostredkovateľov podľa osob. predpisov???dakujem
katarina.j
27.03.07,18:37
podla mna zalezi na tom, ci ste mali mandatnu zmluvu so spolocnostami, pre ktore ste robili sprostredkovatelsku cinnost. ak ano tak uctovat proviziu do POZD-prijmy za sluzby a v danovom priznani je to v prijmoch zo zivnosti.
Johanka
27.03.07,18:42
Závisí od zmluvy, na základe robíte sprostredkovanie ....
Netka
15.03.09,14:07
Dobrý deň,

prosím Vás neviete mi poradiť?
Sprostredkovanie poskytovania úverov a pôžiček z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt a provízie z neho je príjem podľa §6 ods. 2 písm. d)?
Môže si takýto sprostredkovateľ uplatniť paušálne výdavky?

Ďakujem a prajem pekný deň.
mzdarka renca
15.03.09,18:46
Dobrý deň,

prosím Vás neviete mi poradiť?
Sprostredkovanie poskytovania úverov a pôžiček z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt a provízie z neho je príjem podľa §6 ods. 2 písm. d)?
Môže si takýto sprostredkovateľ uplatniť paušálne výdavky?

Ďakujem a prajem pekný deň.

áno, je to príjem podľa § 6 odst. 2 písm. d). Paušálne výdavky si môže uplatniť vo výške 40%.
mariannka13
24.03.09,08:54
Ahojte, mám v ruke potvrdenie o vyplatených províziách zo sprostredkovateľskej činnosti. Sú tam uvedené dve sumy: 1. výška provízií v roku 2008 = 135 000,00. 2. výška vyplatených provízií po odpočítaní nákladov (pracovné pomôcky, telefón) 123 000,00.
Robím paušálne výdavky. Ktorú sumu mám uviesť ako príjem (na účet mu bola vyplatená suma 123 000,00)? Ďakujem
mariannka13
24.03.09,09:35
nikto mi neporadí????