fantoci
27.03.07,10:28
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť,kde zaradiť v DP typu B,vrátenie alikvótnej časti havarijného a zákonného poistenia-po predaji služ.auta už vyradeného.
A v JÚ v PD som to zaradil ako iný nezdaniteľný príjem a v DP by som to dal do tabulky 3. podľa § 8 riadok 12- iné.
Môže to tak byť ? Vopred ďakujem za odpovede.:)
Antonia1
27.03.07,08:35
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť,kde zaradiť v DP typu B,vrátenie alikvótnej časti havarijného a zákonného poistenia-po predaji služ.auta už vyradeného.
A v JÚ v PD som to zaradil ako iný nezdaniteľný príjem a v DP by som to dal do tabulky 3. podľa § 8 riadok 12- iné.
Môže to tak byť ? Vopred ďakujem za odpovede.:)
Ja by som do do PD zaradila ako ostatné zdaniteľne príjmy.
betka
27.03.07,10:08
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť,kde zaradiť v DP typu B,vrátenie alikvótnej časti havarijného a zákonného poistenia-po predaji služ.auta už vyradeného.
A v JÚ v PD som to zaradil ako iný nezdaniteľný príjem a v DP by som to dal do tabulky 3. podľa § 8 riadok 12- iné.
Môže to tak byť ? Vopred ďakujem za odpovede.:)


Ak ste vyradili auto na základe predaja:
V JU ako storno prev. réžia, t.j. VOZD - vrátenie alikv. častí poistného
Predaj auta - POZD, ostatné príjmy,
(je to súč. par.6)
fantoci
27.03.07,11:26
Ak ste vyradili auto na základe predaja:
V JU ako storno prev. réžia, t.j. VOZD - vrátenie alikv. častí poistného
Predaj auta - POZD, ostatné príjmy,
(je to súč. par.6)

Neviem či som dobre porozumel :

VOZD - (výdaje odpočítateľné od základu dane) - vrátenie alikv.časti poistného -neviem kam to zaradiť v DP.

Predaj auta som zaradil v DP do tab.3 riadok 3 - z predaja hnuteľných vecí-§ 8 ods.1.písm.c-ostatné zdaniteľné príjmy.
Prosím napíšte mi presne kde v DP by ste to zaradili.Ďakujem.
vikinka
27.03.07,11:30
V PD zapísať mínusom z výdavkov celkom-prevádz.réžia a príjem na BÚ-vrát alikv.častim poist.
Predaj auta-príjem ovplyvňujúci zákl.dane-ostatné príjmy-príjem do pokladne.
V DP sa prejaví predaj auta v § 6,vo výkaze o PaV ako príjmy ostatné.
fantoci
28.03.07,13:51
Ďakujem Vám pekne.Robím to v Alfe,tak uvidím ako mi to ukáže-lebo mínusi som tam nepoužíval.Ďakujem.