ela.b
27.03.07,11:00
dobry den,chcela by som poprosit o radu.
musim podat DP, som studentka VS, a v dobe ked som pracovala tak mi zamestnavatel nestrhal preddavky na dan, pretoze som davala nejake tlacivo-neviem jeho nazov. takze ja nemam narok na vratenie dane, a
teraz neviem ci mam do DP uvadzat dan, akoze ju vypocitat,aj ked mi nebola zrazena, alebo tam mam dat nulove hodnoty, a uviest len uhrn prijmov, ciastkovy zaklad dane a zniz zaklad dane.
prosim poradte mi niekto, uz som z toho zufala.dakujem velmi pekne
DanielaSL
27.03.07,09:09
Keď ti zamestnávateľ nestrhával preddavky , tak zrejme si podpísala "Vyhlásenie....." kde si si uplatnila odpočitateľnú položku. Málo si toho napísala, aby sme ti vedeli dobre poradiť. Bola si vtedy len zamestnanec? Dostala si "Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti". Aký bol vysoký tvoj príjem? Možno by si si ani nemusela podávať DP.
macula
27.03.07,09:11
Zrejme si podpísala Vyhlásenie na zdanenie príjmov, kde ti zamestnávateľ uplatňoval nezdaniteľnú čiastku a tým pádom ti nevychádzala platiť daň. V prvom rade si musíš pozrieť koľko si za rok 2006 zarobila. Ak to bolo do sumy 45408 Sk, nemusíš podávať daňové priznanie,ak to bolo viac podávaš daňové priznanie.