Alčalča
27.03.07,12:34
Som zamestnancom firmy, v ktorej robím podvojne účtovníctvo. Mám možnosť si privyrobiť aj dohodou o prac. činnosti, týkajúcej sa taktiež podvojného účtovníctva. Musím to oznámiť svojmu zamestnávateľovi a žiadať ho o povolenie?
Tweety
27.03.07,10:36
Som zamestnancom firmy, v ktorej robím podvojne účtovníctvo. Mám možnosť si privyrobiť aj dohodou o prac. činnosti, týkajúcej sa taktiež podvojného účtovníctva. Musím to oznámiť svojmu zamestnávateľovi a žiadať ho o povolenie?
Nie, ak predmetom činnosti fi, v ktorej pracuješ nie je účtovníctvo. Dohody o PČ už neexistujú.Nahradili ich DOBPŠ, DoVP.
Dada
27.03.07,10:37
Dohoda o pracovnej činnosti nie je.
Alčalča
27.03.07,11:35
A čo teraz existuje namiesto dohody?
Eva .Beriacová
27.03.07,11:40
Nie, ak predmetom činnosti fi, v ktorej pracuješ nie je účtovníctvo.


Tej otázke vôbec nerozumiem!??
Žarnov
27.03.07,11:43
Existuje dohoda o vykonaní práce, ale nesmie ísť o pravidelne sa opakujúcu prácu a nesmie presiahnuť ročne 300 pracovných hodín atď.
Dohoda o pracovnej činnosti bola asi pred 3 rokmi v Zák.práce zrušená, znovu o jej zavedení uvažujú poslanci NR SR v novele zákonníka, ale to jej uzákonenie ešte potrvá.
vikinka
27.03.07,11:43
A čo teraz existuje namiesto dohody?
Dohoda o vykonaní práce § 226 Zák.práce.
vikinka
27.03.07,11:47
Som zamestnancom firmy, v ktorej robím podvojne účtovníctvo. Mám možnosť si privyrobiť aj dohodou o prac. činnosti, týkajúcej sa taktiež podvojného účtovníctva. Musím to oznámiť svojmu zamestnávateľovi a žiadať ho o povolenie?
Všetky podmienky zo strany zamestnávateľa máš v pracovnej zmluve,ak tam máš zákaz tejto činn.tak asi nie.Dobre si prečítaj PZ.
Zdeni
27.03.07,11:55
Tej otázke vôbec nerozumiem!??
Hovorí o tom § 83 Výkon inej zárobkovej činnosti
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.