McMarti
25.01.05,11:42
Viete poradiť , potrebujem nadefinovať účtovné odpisy pri HIM .
Rooibos
17.03.05,12:54
Viete poradiť , potrebujem nadefinovať účtovné odpisy pri HIM . McMarti, nevies kde sa to nastavuje, resp. v com mas problem?
Rooiboska
McMarti
24.03.05,11:18
Mam zaradený majetok a počíta mi len daňové odpisy ako mam nadefinovať účtovné odpisy.
bea
24.03.05,11:49
Ak máš účtovné odpisy iné ako daňové, tak si musíš pri príslušnom HIM urobiť odpisový plán a to v okienku "Plán". Tam si rozpočítaš, ako chceš, aby si mala na všetky roky účtovné odpisy. Zadávaš to %. Inak dosť sa s tým, človek pohrá.
Musíš mať aj analytiku rozlíšenú na daňové odpisy a účtovné a potom na účte účtovných odpisov je len suma rozdielu DO +- ÚO. A synt. účet 551 dáva potom účtovné odpisy. Inak je to dobre popísané v príručke POHODY a aj v Pomocníkovi.
Adriane
22.01.09,08:33
Ak máš účtovné odpisy iné ako daňové, tak si musíš pri príslušnom HIM urobiť odpisový plán a to v okienku "Plán". Tam si rozpočítaš, ako chceš, aby si mala na všetky roky účtovné odpisy. Zadávaš to %. Inak dosť sa s tým, človek pohrá.
Musíš mať aj analytiku rozlíšenú na daňové odpisy a účtovné a potom na účte účtovných odpisov je len suma rozdielu DO +- ÚO. A synt. účet 551 dáva potom účtovné odpisy. Inak je to dobre popísané v príručke POHODY a aj v Pomocníkovi.


Ahojte.Nechcela som zakladať novú tému,tak som si našla toto a chcem sa spýtať" Pohoďákov", ak sa rozhodnem,že účtovné odpisy = daňové odpisy, tak nezadávam v agende Majetok okienko Plán? Tým pádom mi žiadne účt.odpisy neráta, iba daňové? A ešte, ak som v roku 2008 zaradila majetok a v priebehu roka som ho aj z dôvodu predaja vyradila, tak mi Pohoda nevyráta žiaden odpis a cela obst. cena je zostatkova hodnota?
Adriane
22.01.09,10:39
Poradí mi prosím niekto? ďakujem
Adriane
23.01.09,12:21
Ahojte.Nechcela som zakladať novú tému,tak som si našla toto a chcem sa spýtať" Pohoďákov", ak sa rozhodnem,že účtovné odpisy = daňové odpisy, tak nezadávam v agende Majetok okienko Plán? Tým pádom mi žiadne účt.odpisy neráta, iba daňové? A ešte, ak som v roku 2008 zaradila majetok a v priebehu roka som ho aj z dôvodu predaja vyradila, tak mi Pohoda nevyráta žiaden odpis a cela obst. cena je zostatkova hodnota?


Vie mi niekto poradiť? ďakujem
ttimea84
24.01.09,12:56
Ano, cela hodnota majetku pada do zostatkovej ceny. Ale nakolko uctovne odpisy sa vypocitavaju na mesiac, mozno tie mesiace odratat - do uctovnych odpisov. :)
great.zv
27.01.09,11:28
a má tu niekto skúsenosti s prerušením daňových odpisov? robí sa to cez Majetok, alebo len ID?
Adriane
29.01.09,12:36
Ďakujem, Timea.
Adriane
29.01.09,12:40
a má tu niekto skúsenosti s prerušením daňových odpisov? robí sa to cez Majetok, alebo len ID?

Skús v agende "Majetok" v okienku "Spôsob odpisov", prvá možnosť je HM rovnomerný, druhá zrýchlený a tretia prerušený. Ja som to tak nahrala a dalo mi to v danom roku ročný odpis 0.
great.zv
09.02.09,06:05
funguje to, ďakujem