romana R.
27.03.07,16:31
prosim vas, cez rok spolocnost s.r.o. platila z bank.uctu sukromne vydavky-davala som to vsetko na 365, prijem ktory nepatril s.r.o. na 355.
musim na konci roka vypocitat urok z pozicky?? neda sa to aj bez toho??
ide o to, ze konatelia boli predtym zivnostnici fyzicke osoby a boli zvyknuti platit z uctu ako zo svojho podnik.uctu, kde sa vsetko mimo podnikania uctovalo ako osobna spotreba...
ide mi len o to, ci je povinnost pocitat urok, v horsom pripade by mohli spolocnici uzatvorit s s.r.o. zmluvu, ze za pôžicku nie su povinni platit urok?:confused:poradte prosim
dakujem
chanell
27.03.07,14:52
Podľa mňa, o pôžičke môžeš hovoriť, keď máš podpísanú zmluvu o pôžičke.
V tomto prípade, by som si asi započítala, záväzky z pohľadávkymi a rozdiel vrátila cez pokladňu, alebo by som všetko poriešila príjmom alebo výdavkom z pokladne (tj vrátenie alebo prijatie peňazí za súkromnú platbu).
Pokial to chceš riešiť zmluvou o pôžičke, môžeš si dohodnúť aj 0% úrok.
romana R.
27.03.07,14:58
ja som vklady zauctovala cez 365, zavazky voci spolocnikovi 355, co sa dalo som vyrovnala cez pokladnu..
ide mi len o to, ci mozem na tychto uctoch vykazovat v hlavnej knihe zostatok a nepocitat uroky "akoby z pozicky spolocnikovi":confused:
dakujem
chanell
27.03.07,15:02
Pokial sú to opodstatnené zostatky, tak ich môžeš vykázať.
Ale prečo si ich vzájomne nezapočítaš 365/355 a vykážeš zostatok len na jednom účte.

Pokial nemáš zmluvu o pôžičke nechápala by som to ako pôžičku. Ale nič ti nebráni vypočítať s úroky (a už vôbec nie tie, ktoré pôjdu do príjmu);)
romana R.
27.03.07,15:05
takze by bolo uctovne v poriadku napr. zauctovat 20000 sk internym dokladom 365/355 :confused: