mary1
27.03.07,18:08
Ahojte poraďáci,

vie mi niekto z vás poradiť, či je dobrovoľné dôchodkové poistenie daňovo uznateľný výdavok? Bolo to rozoberané, ale priamo som sa nedozvedela odpoveď. Áno alebo nie?

Veľmi pekne ďakujem.
Zdeni
27.03.07,16:13
Dobrovoľne poistená osoba má takisto nárok, ako aj povinne poistená osoba, uplatniť si poistné vo výdavkoch.
mary1
27.03.07,16:27
Ďakujem ešte raz. Pýtala som sa, pretože ak je v jednom mesiaci aj povinne aj dobrovoľne poistená, do daňovo uznateľných výdavkov si môže dať iba jedny odvody. Takže preto som si nebola istá.
renča1
27.03.07,16:31
Ďakujem ešte raz. Pýtala, pretože ak je v jednom mesiaci aj povinne aj dobrovoľne poistená, do daňovo uznateľných výdavkov si môže dať iba jedny odvody. Takže preto som si nebola istá.

Môžeš si uplatniť dobrov.platené poistné ale zároveň aj povinné platené poistné.
mary1
27.03.07,16:55
To som naozaj prekvapená, pretože som si to zisťovala a bolo mi povedané, že nie oboje. Už som z toho naozaj dopletená a asi tým viac, čím sa blíži koniec lehoty na podanie DP.
renča1
27.03.07,17:00
To som naozaj prekvapená, pretože som si to zisťovala a bolo mi povedané, že nie oboje. Už som z toho naozaj dopletená a asi tým viac, čím sa blíži koniec lehoty na podanie DP.

tu máš stanovisko z drsr:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=352304&postcount=9