nikuskaj
27.03.07,19:32
dobrý deň,prosila by som o radu...fyzická osoba-nepodnikatel prenajíma chalupu, z ktorej má nižšie príjmy ako výdavky,nakoľko sa chalupa rekonštruuje.táto osoba je zamestnaná na TPP. moja otázka znie,či stratu z prenájmu môže uplatniť z príjmov zo závislej činnosti,tz. či si môže uplatniť stratu na zníženie základe dane...ďakujem za radu
vikinka
27.03.07,17:33
NIe ,stratu z prenájmu nemože uplatniť pri závislej činnosti.
Johanka
27.03.07,17:34
Strata dosiahnutá z § 6 sa nedá odpočítať z príjmov podľa §5 - zo závislej činnosti.
K dosiahnutej strate iba podotknem , že aj pre daňovníkov s príjmami podľa § 6 ods.3 - z prenájmu nehnuteľností platia ustanovenia Zákona o dani z príjmov o technickom zhodnotení ....;)
nikuskaj
27.03.07,17:35
Ďakujem pekne za všetky odpovede
betka
27.03.07,17:52
dobrý deň,prosila by som o radu...fyzická osoba-nepodnikatel prenajíma chalupu, z ktorej má nižšie príjmy ako výdavky,nakoľko sa chalupa rekonštruuje.táto osoba je zamestnaná na TPP. moja otázka znie,či stratu z prenájmu môže uplatniť z príjmov zo závislej činnosti,tz. či si môže uplatniť stratu na zníženie základe dane...ďakujem za radu

Ešte by som dodala k skutočným výdavkom k chalupe:
Ak chcete uplatňovať skutočné výdavky k chalupe, z kt Vám plynie príjem podľa par. 6 odsek 3 - musíte viest evidenciu o majetku, (chalupe), z kt. budete uplatňovať odpisy....
Ak by ste neviedli evidenciu o chalupe, nemôžete si uplatniť k nej viažúce sa skutočné výdavky: odpisy, energie, opravy, vykonávané TZ.( vo forme odpisov) ......