kahu
27.03.07,19:03
Ahojte,

mám otázočku, vie mi niekto poradiť ako mám účtovať poskytnutý úver. Splátku istiny a úrok z úveru, ide mi niečo do nákladov?

Díky
Zoltán Kovács
27.03.07,17:07
Ahojte,

mám otázočku, vie mi niekto poradiť ako mám účtovať poskytnutý úver. Splátku istiny a úrok z úveru, ide mi niečo do nákladov?

Díky

Splátka istiny do nákladov nie. Úrok áno.

P.S. Rozumiem dobre, že sa jedná o podnikateľský úver na podnikateľské účely a nie súkromný úver občana?
dracica
27.03.07,17:10
a to je JU alebo podvojné ???
katarina.j
27.03.07,18:11
V JU je to tak: úrok=VOZD=prev.réžia, istina=VNZD=/ja to učtujem pod položkou "Iné" a mam to v rozpoložkovani pod nazvom "splatka istiny".
danka101
30.03.07,18:12
A príjem úveru fin. prostriedkov na úcet bude teda POZD?
Zita5
30.03.07,18:14
A príjem úveru fin. prostriedkov na úcet bude teda POZD?

Príjem úveru na BU v žiadnom prípade nemôže byť POZD ....účtuješ do PNZD - iný
danka101
30.03.07,18:17
Zitka, prosim ta , Prijem fin. prostriedkov je teda PNZD, výdaj teda splátka istiny je VNZD , do výdaja ide len to, co sme skutocne za tie peniaze nakúpli, resp. odpisy?
Zoltán Kovács
30.03.07,18:27
Zitka, prosim ta , Prijem fin. prostriedkov je teda PNZD, výdaj teda splátka istiny je VNZD , do výdaja ide len to, co sme skutocne za tie peniaze nakúpli, resp. odpisy?

Áno presne ako píšeš.
danka101
30.03.07,18:29
Ďakujem.....l
Zita5
30.03.07,18:29
Zitka, prosim ta , Prijem fin. prostriedkov je teda PNZD, výdaj teda splátka istiny je VNZD , do výdaja ide len to, co sme skutocne za tie peniaze nakúpli, resp. odpisy?

Neviem o aký úver sa jedná ....a čo sa kupovalo .
Zoltán Kovács
30.03.07,18:32
Splátka istiny do nákladov nie. Úrok áno.

P.S. Rozumiem dobre, že sa jedná o podnikateľský úver na podnikateľské účely a nie súkromný úver občana?


Neviem o aký úver sa jedná ....a čo sa kupovalo .

Zadávateľ nereagoval na túto moju poznámku, preto predpokladám, že sa jedná o podnikateľský úver .
Zita5
30.03.07,18:35
Zadávateľ nereagoval na túto moju poznámku, preto predpokladám, že sa jedná o podnikateľský úver .


Prepáč , nejako som nepostrehla ....
Zoltán Kovács
30.03.07,18:38
Prepáč , nejako som nepostrehla ....

mimotemy V tejto dobe už ani ja neregistrujem všetko.

A do nákladov idú platby podľa charakteru. Obstaranie DHM - odpisy, tovar,materiál, ostatné režijné výdavky - VOZD. To iba ako doplnenie.