denisadam
27.03.07,22:02
prosím o radu, aký typ DP treba podať ak je príjem zo zamestnania, ale osoba má aj DIČ, IČO nemá - ale prijmy z DIČ sú pre daný rok nulové, môže podať A alebo musí podať B ?
BOOKEE
27.03.07,20:20
No podľa mňa typA, lebo ten podáva daňovník, ktorý má v zdaňovacom období príjmy len zo závislej činnosti podľa §5 ZDP
duficek
27.03.07,20:22
staci podat typ A a na nepredpisanom tlacive DU oznamit, ze prijmy na DIC boli nulove (aj ked zakon to nenariaduje, ale DU doporucuje poslat :))
IvetaH
28.03.07,05:53
Ja mám podobný problém. Mladý pán Chytrý na mazde mal živnosť od 2000. V roku 2006 bol zamestnaný a zo živnosti žiadny príjem. V júli 2006 zrušil živnosť. Prosím vás aké daňové priznanie mu urobiť?
A to ešte je možné, že mu zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie. Na túto otázku mi odpovedal, že "niečo podpisoval v robote, ale to on každú chvíľu niečo podpisuje. Tak ako má vedieť, či to bolo ročné zúčtovanie." No na zabitie.
Pozná ešte niekto takého?!
SERVIS
28.03.07,06:38
Ja som mala tiež takýto prípad, mal aj živnosť, aj bol zamestnaný, zo živnosti mal príjem aj výdaj 0. Aké tlačivo DP vypísať? Pre niekoho jednoduché, ale pre pracovníčky daň. úradu asi nie. U nás mi odporučila jednoznačne B, ale chcela som si to overiť ešte aj v meste kde to bude klient podávať - samozrejme že to má byť A.
IvetaH
02.04.07,07:06
Je to tak ako som predpokladala. V zamestnaní mu urobili ročné zúčtovanie. Problém mám s tým, že či môžem podať daňové priznanie aj napriek tomu a aký typ DP keď mal príjmy iba zo závislej činnosti. To DP ma straší kvôli tomu, že zrušil v priebehu roka živnosť a myslím si, že v tomto prípade musí podať DP aj keď nemal príjem.
Ďakujem