leka
27.03.07,23:54
Ahojte vsetci poradaci, potrebujem sa niekde docitat, ako sa rata clo. v akom zakone, vyhlaske, alebo... to hladat? Potrebujem 100% vediet, co tvori zaklad pri vypocte. Colny sadzobnik mam, ale musim dat sefovi co najskor 100% kalkulaciu na dovozne clo. Zavisi od toho rozhodnutie, ci sa dovoz oplati, ...
katarina.j
27.03.07,21:59
Moja, to nieje také jednoduché ti poradiť.Treba vedieť o aký tovar sa jedná, odkiaľ sa dováža, nákupnu cenu atd atd.
leka
27.03.07,22:28
su to plastove vyrobky, povod azia... nomenklaturu som si nasla v colnom sadzobniku. pozerala som ako boli vyratane nejake cla. lenze ja potrebujem mat presny vseobecny postup ako sa to rata, ci tam urcite vstupuje len cena dopravy po mori, teda po vstup do EU... cena nie je dolezita, to si viem dat do kalkulacky aj ja, ale potrebujem vediet ako to tam dat
katarina.j
27.03.07,22:32
Fúúú, leka, nehnevaj sa ale neodpoviem ti a radšej ako ti dať nejakú zlú informáciu, to radšej budem ticho, ale neboj sa zajtra sa to dozvieš,je tu kopa ľudí, čo to budú vedieť.Ahoj
leka
28.03.07,05:54
viem, ze skoro vsetci normalni v noci spali. neviete mi niekto poradit?
prevod
08.04.07,17:24
su to plastove vyrobky, povod azia... nomenklaturu som si nasla v colnom sadzobniku. pozerala som ako boli vyratane nejake cla. lenze ja potrebujem mat presny vseobecny postup ako sa to rata, ci tam urcite vstupuje len cena dopravy po mori, teda po vstup do EU... cena nie je dolezita, to si viem dat do kalkulacky aj ja, ale potrebujem vediet ako to tam dat

ahoj ,
ad clo > choď na stránku colnej správy http://www.colnasprava.sk , na úvodnej stránke si vyber voľbu "TARIC" a v nasledujúcom formulári zadaj číslo nomenuklatúry. Potom si prípadne vyber ešte krajinu pôvodu. Ostatné údaje nechaj tak ako sú zadané. Vyhľadá ti to všetky opatrenia týkajúce sa danného tovaru, ktoré sa vzťahujú na dovoz , príp. vývoz. Takisto ti to vyhľadá colnú sadzbu , príp. iné sadzby.

ad doprava > doprava sa ráta podľa toho akú dodaciu podmienku máš na fa., tj. po aký úsek je vyplatená doprava vo faktúrovanej sume. Napríklad ak cena dopravy nie je vo faktúre zahrnutá vôbec , musíš colným orgánom predložiť doklad o cene prepravy. (fa. , čestné prehlásenie a pod.) Z tejto ceny ti pri prepustení tovaru do voľného obehu bude do colnéhu dlhu zarátané dph. (19%).

Ak ti nebude niečo jasné kľudne mi napíš.