Emma22
28.03.07,01:45
Prosim poradit, sme s.r.o mame club na uzemi SR, kde nam v roku 2006 zabezpecovali program (umelci) z GB a CR - jednorazova akcia. Zmluvy su postavene tak, ze im hradime ubytovanie a letenky + provizia.
Podla vsetkeho sme mali zrazit dan zo sumy, ktoru sme vyplatili + zrazit dan z realnych nakladov podla zmluvy, t.j. nase danove naklady (ubytovanie, letenky).

Kedze sme nic v r.2006 neodviedli a chceme to dat do poriadku, vyriesime to nasledovne t.j. 19% dan uhradime, zrazit uz nemame z coho, lebo sluzby su uz uhradene v plnej vyske a rozdiel sumy, ktoru sme uhradili navyse zauctujeme do nedanovych nakladov.
Nikdy sme tymto sposobom nezabezpecovali dan, nemam skusenost.
Prosim o vyjadrenie, ci uvazujem spravne, pripadne ak sa to da riesit aj inym sposobom, prosim o radu. Nieje mi celkom jasne, ako zauctujem zrazenie dane z nakladov v PÚ (letenka + ubytovanie)
Prosim o radu
fizzy
16.06.08,09:36
Rad by som ozivil tuto temu a tiez sa opytal.
V ktorych pripadoch sa zrazi 10% zo sumy na zabezpecenie dane? Mam tu predlzenie licencie jedneho softveru fakturovany ceskou spolocnostou. Aj v tomto pripade? faktura je bez DPH.
dakujem Vam za rady
Marína
16.06.08,12:41
Rad by som ozivil tuto temu a tiez sa opytal.
V ktorych pripadoch sa zrazi 10% zo sumy na zabezpecenie dane? Mam tu predlzenie licencie jedneho softveru fakturovany ceskou spolocnostou. Aj v tomto pripade? faktura je bez DPH.
dakujem Vam za rady
Pozri (klikni)Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR (http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluvy-o-zamedzeni-dvojiteho-zdanenia-cesko) čl.12 Licenčné poplatky. Tiež §44 ods.2 ZoDP
(2) Na zabezpečenie dane zo zdaniteľných príjmov okrem príjmov, z ktorých ……….…… povinní zrážať na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu sadzbe dane podľa § 15 z peňažného plnenia, najviac však do výšky podľa medzinárodnej zmluvy, okrem ………atd.