Jozef Mihál
28.03.07,07:24
Čítala som, že z Írska chodia hlásenia na naše daňové úrady o príjmoch našich štátnych príslušníkov, ktorí sú tam zamestnaní.

Ja mám pracovníka zamestnaného na základe pracovnej zmluvy zo Srbska, kde má trvalé bydlisko. Na Slovensku má prechodné bydlisko. Som tiež povinná hlásiť jeho príjem do Srbska? Na Slovensku nemá žiadne iné príjmy, takže som mu robila na základe jeho žiadosti ročné zúčtovanie dane.
Jozef Mihál
28.03.07,05:29
Vy ako zamestnávateľ nemáte žiadne povinnosti voči daňovému úradu štátu, z ktorého pochádza Váš zamestnanec. Informácie o príjmoch zahraničných občanov si na základe príslušných medzištátnych zmlúv medzi sebou vymieňajú daňové úrady jednotlivých štátov. Na základe údajov v "Hlásení o vyúčtovaní dane", v ktorom uvediete aj údaje zamestnanca, ktorý je daňovým rezidentom Srbska, náš daňový úrad v zmysle príslušných zmlúv a dohôd oznámi informácie srbskému daňovému úradu.
slovex
02.02.16,15:23
Máme zamestanca s trvalým pobytom v ČR, odvody do ZP a SP idú taktiež do ČR, na Slovensku za neho odvádzame akurát daň z príjmu zo závislej činnosti a zasielame mesačný prehľad o dani zo z.č.. Mám nejaké povinnosti voči daňovému úradu v SR?
Jana Motyčková
03.02.16,06:53
Štandardné povinnosti voči Dú ako za našich zamestnancov - mesačný prehľad, ročné hlásenie.
Slim
06.02.16,08:44
Sme slovenská firma, ktorá zamestnala rakúskeho občana . 60% času je v AT a 40% na SK.

Vie mi prosím niekto poradiť ohľadne odvodov a dane, aké máme ako firma povinnosti, čo a kam zaplatiť a kam ho prihlásiť?
Jana Motyčková
08.02.16,07:07
Čo má napísané v zmluve ako miesto práce? Obávam sa, že bude treba zájsť na SP, resp rakúsku obdobu a vybaviť formulár A1 - podľa toho sa bude platiť poistné. Daň neviem.