Jozef
28.03.07,08:43
Ahojte,
mama taky neobvykly problem.

Prebehol predaj v hotovosti, ale dotycna na zaklade dodohy s riaditelom ho nezaplatila a mal ho postupne nejak splacat.

Doslo ale k tomu, ze to nezaplatila a v pokladni je momentalne schodok o tu sumu, co nuhradila.

Ako to mam riesit? Ako schodok, alebo spravim vydavkovy doklad z pokladne na ucet 311 a nasledne tuto pohladavku odpisem.

Je to takto mozne? Alebo to mam riesit ako inventar. rozdiel?
Samozrejme, ze zamestnankyna ten schodok nebude spacat.
atka4
28.03.07,07:40
Ahojte,
mama taky neobvykly problem.

Prebehol predaj v hotovosti, ale dotycna na zaklade dodohy s riaditelom ho nezaplatila a mal ho postupne nejak splacat.

Doslo ale k tomu, ze to nezaplatila a v pokladni je momentalne schodok o tu sumu, co nuhradila.

Ako to mam riesit? Ako schodok, alebo spravim vydavkovy doklad z pokladne na ucet 311 a nasledne tuto pohladavku odpisem.

Je to takto mozne? Alebo to mam riesit ako inventar. rozdiel?
Samozrejme, ze zamestnankyna ten schodok nebude spacat.

- keďže zamestnanec nezaplatil a nezaplatí s vedomím vedenia, tak by som to zaúčtovala ako dar pre zamestnanca,
- vyňať to z pokladne nebude asi len tak, lebo zamestnanec pravdepodobne má tiež doklad o tzv. úhrade, ak nemá, tak by som stornovala ten doklad ako chybný...
- (prípadne nech potom schodok zaplatí pán riaditeľ....ale on sa zrejme nepodpísal na pokl. doklad, že peniaze prijal - pre takéto prípady som už ja obozretná a radšej zriaďujem v analyt. evidencii ďalšiu pokladňu a dávam takéto prípady podpísať tomu, kto takúto transakciu nariadi - veď raz sa môže zmeniť aj vedenie, nikto nebude nič vedieť, čo a ako, a kto bude mať manko v pokladni???)
Jozef
28.03.07,07:58
Pan riaditel dal od toho ruky prec. Ked som poslal kolegynu za nim, nech to doriesia, lebo to bolo na zaklade jeho pokynu takto predavat tak povedal, ze co on s tym ma, ze nech sa obrati na uctovnika.
No chapes to? Mna skoro roztrhlo.

Spravil som to tak, ze som vystavil vydavkovy doklad z tej pokladne na tu sumu s protizapisom na ucet 311 a internym dokladom som tu akoze pohladavku z tej 311 odpisal do nakladov.

Aj ked ten vydavkovy doklad je fitkivny. Ja na to uz nemam nervy, aby som riesil problemy, za ktore nemozem.

Este sa spytam, keby som to riesil ako schodok v pokladni, je povinnost ho vymahat od hmotne zodpovednej osoby? Alebo zalezi na rozhodnuti vedenia?

vdaka