Steven111
28.03.07,08:45
Ahojte, prosím vás keď mám klienta, ktorý má príjem zo žinosti lenže má aj príjem zo sprostredkovania úverov rôznych spoločností. Takže v danovom priznaní tieto príjmy rozdelím medzi príjmy zo živnosti a príjmy sprostredkovateľov??? A účtujem o týchto príjmoch ako o príjme z predaja služieb-JU??? dakujem:confused:
renča1
28.03.07,06:59
Áno , pokiaľ príjmy sprostredkovateľov nemá uvedené na živnostenskom liste, tak príjmy treba rozdeliť v daňovom priznaní. Príjmy sa zahrnú do r.2 /zo živnosti/ a do r.8 /z činnosti sprostredkovateľov/.

Príjmy za sprostred. budú príjmami za predaj výrobkov a služieb v JÚ.
Maxinka
28.03.07,08:29
Ja mám pani, ktorá začala podnikať od 12/06 ale za rok 2006 poberala aj odmeny za sprostredkovanie poistných zmlúv.
Ak si bude robiť DP tak si tam zaradí príjmy zo živnosti za 12/06 a tie odmeny si má tam zaradiť tiež?-ak áno tak do ktorého riadku?
renča1
28.03.07,08:37
Ja mám pani, ktorá začala podnikať od 12/06 ale za rok 2006 poberala aj odmeny za sprostredkovanie poistných zmlúv.
Ak si bude robiť DP tak si tam zaradí príjmy zo živnosti za 12/06 a tie odmeny si má tam zaradiť tiež?-ak áno tak do ktorého riadku?

Poistné zmluvy uzatvárala na základe DiČ? ak áno, tak postupovať sa bude podľa prvého príspevku odo mňa..
Maxinka
28.03.07,08:46
Poistné zmluvy uzatvárala na základe DiČ? ak áno, tak postupovať sa bude podľa prvého príspevku odo mňa..
Na tom vyúčtovacom doklade za 5,6 a 10 mesiac nemala uvedené DIC-nepísala ho nikde, ale na DU ho bola požiadať 25.05.2006-vtedy sa bola iba zaregistrovať,lebo jej to z poisťovňe kázali.
Maxinka
28.03.07,09:12
Na tom vyúčtovacom doklade za 5,6 a 10 mesiac nemala uvedené DIC-nepísala ho nikde, ale na DU ho bola požiadať 25.05.2006-vtedy sa bola iba zaregistrovať,lebo jej to z poisťovňe kázali.
POMOC-už je to na hrane?!
renča1
28.03.07,09:17
Na tom vyúčtovacom doklade za 5,6 a 10 mesiac nemala uvedené DIC-nepísala ho nikde, ale na DU ho bola požiadať 25.05.2006-vtedy sa bola iba zaregistrovať,lebo jej to z poisťovňe kázali.

Príjem z poist.zmluv na základe DIČ spadá do § 6 ods.2 písm.d)
karpis
28.03.07,09:20
A ked sa nezaregistrovala na DU tak čo? Podľa akého §
renča1
28.03.07,09:30
A ked sa nezaregistrovala na DU tak čo? Podľa akého §

Ak sa nezaregistruje na dÚ , tak musí sprostredk.poistenia vykonávať ako závislú činnosť. Takýto sprostredkovatelia musia mať aj licenciu...
karpis
28.03.07,09:52
ale ona nemá ani licenciu ani neni zaregistrovaná na DU proste nič len príjem!
renča1
28.03.07,10:22
ale ona nemá ani licenciu ani neni zaregistrovaná na DU proste nič len príjem!

:eek: tak potom .... ja osobne už nepoznám žiadny vhodný §. :o A chce ho aj tak zdaniť???
karpis
28.03.07,10:32
renča1 čo keby som to dala do § 6ods. 2 pism. b t.j. príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním
renča1
28.03.07,10:36
renča1 čo keby som to dala do § 6ods. 2 pism. b t.j. príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním


A má uzatvorenú nejakú zmluvu? Ak áno akú a podľa akého §?
karpis
28.03.07,10:45
Zmluvu má uzatvorenú ale mi ju nedoniesla, nemôže ju nájsť som z toho na nervy dnes má ešte prísť, hádam ju najde. a keby som to chcela dať do § 6ods. 2 pism. b podľa akého § musí byť zmluva uzatvorená?
renča1
28.03.07,11:49
Zmluvu má uzatvorenú ale mi ju nedoniesla, nemôže ju nájsť som z toho na nervy dnes má ešte prísť, hádam ju najde. a keby som to chcela dať do § 6ods. 2 pism. b podľa akého § musí byť zmluva uzatvorená?


Ťažko povedať, pokiaľ nenájde zmluvu, tak nech si ju pýta od poisťovne aby vedela kam zaradiť príjem. Posiťováci sa zaraďujú do § 6 ods.2 písm.d) ale aj do § 5. A keďže nie je registrovana na DÚ, tak jej príjem bude spadať asi do § 5, záleži čo a ako je stanovené v zmluve. Ona bude mať asi uzavretú mandat.zmluvu podľa § 566 Obchod.zákonníka. Priložím ti jeden link a v tom linku je ešte jeden link (aj stanovisko z drsr) popísané ako sa takýto príjem posudzuje.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=436752&postcount=82
seda
28.03.07,12:34
Dobrý deň, chcela by som si overiť či správne rozmýšľam. Sprostredkovateľ poistenia na DIČ od r. 2005, od 9.6.2006 vytvorený živnostenský list na sprostredkovanie poistenia, sprostredkovanie poskytovania úverov, ... V DP B musím príjmy zo sprostredkovania poistenia rozdeliť do 9.6.06 § 6 ods. 2 písm.d) /VI. oddiel r. 8/ z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou a tie isté príjmy od získania živnostenského oprávnenia § 6 ods. 1 písm.b) /VI. oddiel r. 2/ zo živnosti. A takisto do tohto riadku píšem aj príjmy za sprostredkovanie poskytovania úverov. Myslíte, že je to O.K.? Ďakujem.
renča1
28.03.07,13:04
Dobrý deň, chcela by som si overiť či správne rozmýšľam. Sprostredkovateľ poistenia na DIČ od r. 2005, od 9.6.2006 vytvorený živnostenský list na sprostredkovanie poistenia, sprostredkovanie poskytovania úverov, ... V DP B musím príjmy zo sprostredkovania poistenia rozdeliť do 9.6.06 § 6 ods. 2 písm.d) /VI. oddiel r. 8/ z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou a tie isté príjmy od získania živnostenského oprávnenia § 6 ods. 1 písm.b) /VI. oddiel r. 2/ zo živnosti. A takisto do tohto riadku píšem aj príjmy za sprostredkovanie poskytovania úverov. Myslíte, že je to O.K.? Ďakujem.

Ja by som to tiež rozdelila.;) Myslím, že je to o.k.