tanis
28.03.07,10:21
Zaujimala by ma odpoved na otazku ako je to so SZCO, ktora uctovala doteraz v JU a robila klasicke prijmy a vydaje, ak teraz za rok 2006 chce podat danove priznanie a uplatni si pausalne vydavky vo vyske 40% (rem. 60%) plus odvody - vztahuje sa na nu Zakon o dani z prijmov par.17 ods. 10 a potom nasledne par. 17 ods. 8?
Z toho by vychadzalo, ze na prechod na pausalne vydavky sa treba pripravovat rok dopredu? Ako to vlastne je?
Anja111
28.03.07,08:29
Zaujimala by ma odpoved na otazku ako je to so SZCO, ktora uctovala doteraz v JU a robila klasicke prijmy a vydaje, ak teraz za rok 2006 chce podat danove priznanie a uplatni si pausalne vydavky vo vyske 40% (rem. 60%) plus odvody - vztahuje sa na nu Zakon o dani z prijmov par.17 ods. 10 a potom nasledne par. 17 ods. 8?
Z toho by vychadzalo, ze na prechod na pausalne vydavky sa treba pripravovat rok dopredu? Ako to vlastne je?
Áno, pochopila si to správne.
Ak sa však rozhodneš až neskôr, tak musíš podať dodatočné DP.
tanis
28.03.07,08:56
Dakujem za reakciu.
Aj ked sa mi to zda trochu scestne, ze ked si chcem na buduce zdanovacie obdobie uplatnovat pausalne vydavky spravit rozhodnutie teoreticky rok dopredu.
A este by ma zaujimalo, co ked si chce uplatnit pausalne vydavky v zdanovacom obd. 2006, to ma akoze podat opravne danove priznanie za rok 2005? A az potom moze s kludom zrealizovat a podat za rok 2006? :)

Najprv som si myslel, ze dany odsek plati len pre pravnicke osoby alebo zrusenie, konkurz a podobne, kde by to bolo este celkom logicke, ale potom som to cital v klude este raz a nakoniec z toho vyskoci, ze sa neda prejst na pausalne vydavky bez pripravy pokial clovek funguje v klasike. :(
vikinka
28.03.07,09:27
Áno, podať DP za rok 2005 a upraviť ZD o pohľ.a zásoby.V ostatnom súhlasím.