lukuc
28.03.07,09:33
Dobrý deň, mám jednu otázočku, pretože čím bližšie je k podaniu DP, tým som popletenejšia...:o Pri účtovaní v PD (Alfa) sa do stĺpca "mzdy" zadávajú všetky mzdové náklady (tak ako ich importovalo z Olymp...čisté mzdy, odvody do ZP a SP, dan)? Tak som to robila doteraz, s tým, že v analytike som si to rozčlenila. Tu kdesi na Porade som čítala, že sa to delí - platby do SP a ZP idú do "platby do fondov" a len čistá mzda-prevody na os.účty zamestnancov (+dan?) do "mzdy"? Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch sa mi podľa môjho zadávania zobrazili v r.07 všetky mzdové výdavky a v r.08 len odvody za SZČO. Mne to pripadá logické... Ako to robíte vy? Vopred ďakujem za rýchle odpovede... :)
Katka22
28.03.07,07:57
Ahoj
Odvody aj daň ktoré si platí zamestnanec je kód v Alfe - mzdy
Odvody ktoré plati zamestnávateľ za zamestnanca je kód v ALfe - odvody do fondov
Olymp ti ponúka tlač. zostavu : Podklady pre mesačný výkaz poistného -podrobné . Skús si to pozrieť a podľa toho si to skontroluj, Dúfam že som pomohla :-)
tinaM
28.03.07,08:00
Dobrý deň, mám jednu otázočku, pretože čím bližšie je k podaniu DP, tým som popletenejšia...:o Pri účtovaní v PD (Alfa) sa do stĺpca "mzdy" zadávajú všetky mzdové náklady (tak ako ich importovalo z Olymp...čisté mzdy, odvody do ZP a SP, dan)? Tak som to robila doteraz, s tým, že v analytike som si to rozčlenila. Tu kdesi na Porade som čítala, že sa to delí - platby do SP a ZP idú do "platby do fondov" a len čistá mzda-prevody na os.účty zamestnancov (+dan?) do "mzdy"? Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch sa mi podľa môjho zadávania zobrazili v r.07 všetky mzdové výdavky a v r.08 len odvody za SZČO. Mne to pripadá logické... Ako to robíte vy? Vopred ďakujem za rýchle odpovede... :)
Robím to takto:
-Čisté mzdy - stľpec PD mzdy
-Daň zo mzdy - mzdy
-Odvod do ZP a SP člením:
čo bolo stiahnuté zamestnancovi , účtujem mzdy
čo odviedol zamestnávateľ, účtujem odvody

Tým pádom mám v stľ. mzdy vlastne hrubú mzdu zamestnanca.
Manual
28.03.07,08:03
Stlpec mzdy:
mzda zamestnanca, daň, odvody ktoré platí zamestnnec
Katka22
28.03.07,08:09
Ešte doplňam
Čistá mzda - kód -mzdy
Vo výkaze o príjmoch a výd. budeš mať :
Riadok 08 : platby za odvody, ktoré plati zamestnávateľ za zamestnancov a odvody ktoré si plati SZČO
Riadok 07 : Čisté mzdy zamestnancov + odvody, daň, ktoré si plati zamestnanec = Hrubá mzda zamestnanca
lukuc
28.03.07,08:19
...ďakujem pekne za odpovede...