botuľa
28.03.07,10:36
Viem, že ste teraz všetci zanepráznení, ale predsa, ak by som niekto našiel, kto mi poradí, budem mu veľmi vďačná:) . Firma kúpila osobný automobil 26.12.06, prepísané na Polícii bola v roku 2007. Cestná daň zatiaľ nebola zaplatená, ani nebolo podané DP! Malo byť? TOto auto bolo kúpené na účel, ktorý má spoločnosť v predmete podnikania - požičovňa automobilov. Do dnešného dňa, ale auto stojí, nepoužíva sa. Mám ho zaradiť do používania až dátum prvého použitia na tento účel? A ako je to s odpismi. Tým že je to prelom rokov, ak by som auto zaradila do používania v priebehu r. 2007, strácam nárok na odpisy?
Stina
28.03.07,09:16
DP bolo potrebné podať a to do 3 dní od prihlásenia vozidla. Daň bude vypočítaná pomerne k dátumu prihlásenia.
Evanka
28.03.07,09:18
DP bolo potrebné podať a to do 3 dní od prihlásenia vozidla. Daň bude vypočítaná pomerne k dátumu prihlásenia.
Daňovník je povinný podať daňové priznanie správcovi dane do 15 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti alebo do 15 dní odo dňa zmeny skutočností rozhodujúcich na určenie dane, uviesť všetky požadované údaje, daň si sám vypočítať a zaplatiť.
Evanka
28.03.07,09:24
Viem, že ste teraz všetci zanepráznení, ale predsa, ak by som niekto našiel, kto mi poradí, budem mu veľmi vďačná:) . Firma kúpila osobný automobil 26.12.06, prepísané na Polícii bola v roku 2007. Cestná daň zatiaľ nebola zaplatená, ani nebolo podané DP! Malo byť? TOto auto bolo kúpené na účel, ktorý má spoločnosť v predmete podnikania - požičovňa automobilov. Do dnešného dňa, ale auto stojí, nepoužíva sa. Mám ho zaradiť do používania až dátum prvého použitia na tento účel? A ako je to s odpismi. Tým že je to prelom rokov, ak by som auto zaradila do používania v priebehu r. 2007, strácam nárok na odpisy?
Podľa mňa automobil určený na účel, ktorý je predmetom podnikania by mal byť zaradený do podnikania dňom kúpy. Nárok na odpisy firma nestráca (2006-prerušený odpis). DzMV je potrebné čím skôr zaplatiť.
renča1
28.03.07,09:48
Viem, že ste teraz všetci zanepráznení, ale predsa, ak by som niekto našiel, kto mi poradí, budem mu veľmi vďačná:) . Firma kúpila osobný automobil 26.12.06, prepísané na Polícii bola v roku 2007. Cestná daň zatiaľ nebola zaplatená, ani nebolo podané DP! Malo byť? TOto auto bolo kúpené na účel, ktorý má spoločnosť v predmete podnikania - požičovňa automobilov. Do dnešného dňa, ale auto stojí, nepoužíva sa. Mám ho zaradiť do používania až dátum prvého použitia na tento účel? A ako je to s odpismi. Tým že je to prelom rokov, ak by som auto zaradila do používania v priebehu r. 2007, strácam nárok na odpisy?

Zaradila by som ho dňom kedy bolo kúpené , teda ešte v r.2006. Odpis by som neuplatňovala, využila by som možnosť prerušenia odpisov.. pre r.2006. Tým by sa nestratil 1 rok nárok na odpis,. Odpisovanie by som prerušila z toho dôvodu, pretože aj tak by si nemala naň nárok aj keď ho budeš mať zaradené v r.2006 a chcela by si ho už v r.2006 odpisovať. A to všetko preto lebo nebola splnená jedna z podmienok, auto nebolo využívanie na dosahovanie, zabezpečenie zdaniteľných príjmov v r.2006.
botuľa
28.03.07,19:03
Ďakujem pekne všetkým!!!