brikina
28.03.07,10:02
Prosím Vás jedna mzdárka mi včera tvrdila, že stále načítava na zápočtový list odpracované obdobie zamestnanca zo všetkých zamestnaní. Že to už nemusí.... Každá firma tam napíše len obdobie, ktoré zamestnanec odpracoval práve u neho...
DanielaSL
28.03.07,08:04
Správne by bolo načítavať, ale pri dnešnom pohybe ľudí zo zamestnania do zamestnania a pri neplnení si povinností mnohých zamestnávateľov, keď ani nedajú človeku zápočtový list, to nie je celkom možné. Takže už pár rokov sa stretávam s tým, že každá firma si napíše obdobie len za seba.
katka50
28.03.07,08:05
Môžeš načítať aj ostatné obdobia, alebo uvedieš len dobu PP u Teba. Tento údaj na zápočt.liste slúži len pre účely nároku na dovolenku.
Stina
28.03.07,08:07
Ak mám úplné podklady z predcházdajúcich zamestnaní - načítavam odpracované obdobie zo všetkých zamestnaní.
Ale je pravda, že nie všetci majú kompletné podklady. Ak im niektoré obdobie chýba - potom robím len zápočet u nás.
DanielaSL
28.03.07,08:07
A nezabudnúť vpísať aj vyplatené odchodné.:)
JDM
25.04.07,10:04
Prosím,
píše sa do zápočtového listu na druhú stranu do kolonky uzavreté poistenie pod číslom poistky zrážky zo mzdy na dopl. dôch. poistenie v Tatry Sympatia? Ide o zamestnaneckú zmluvu a časť sumy pripadajúca na zamestnanca mesačne je 560,-- Sk.
Alebo to tam neuvádzať, nahlásiť u PDDP Tatry Sympatia len koniec prac.pomeru zamestnanca?
Ďakujem.
Tweety
25.04.07,10:06
Áno, ak má ako zrážku, tak áno. Uvádza sa tam iba zrážka zamestnanca. Koniec PP by sa mal nahlásiť,hlavne ak prispieval aj zamestnávateľ, inak to nie je podstatné.
endrju
25.04.07,10:09
Prosím,
píše sa do zápočtového listu na druhú stranu do kolonky uzavreté poistenie pod číslom poistky zrážky zo mzdy na dopl. dôch. poistenie v Tatry Sympatia? Ide o zamestnaneckú zmluvu a časť sumy pripadajúca na zamestnanca mesačne je 560,-- Sk.
Ak uvedieš, nič nepokazíš; ak neuvedieš, tiež nič nepokazíš. Ide o absolútne nezaujímavý údaj z pohľadu potvrdenia o zamestnaní (= zápočtový list).

Alebo to tam neuvádzať, nahlásiť u PDDP Tatry Sympatia len koniec prac.pomeru zamestnanca?
Ďakujem.
Uzavreli ste ako zamestnávateľ s DDSkou zmluvu, že jej budete nahlasovať tieto informácie?
Ak áno, nahlás.
Ak nie, nič nepokazíš, ak nahlásiš a rovnako nič nepokazíš, ak nenehlásiš. Zo žiadneho zákona Ti takáto povinnosť nevyplýva.
ZuzanaP
07.06.07,04:02
Zamestnancovi strhávame pôžičku od Pohotovosti. Končí PP a potrebovala by som poradiť pri vypisovaní zápočtového listu - IV. Zrážky zo mzdy.

Poradie: dám č. 1 - žiadnu inú zrážku nemá
Ost. pohľadávky - výška - keďže neviem aký je zostatok pohľadávky, neuvediem nič alebo môžem zavolať do Pohotovosti a spýtať sa na akt. zostatok
Dosiaľ zrazené - to mi je jasné, podľa výplatných pások načítam
Zrážka mesačne - neuvediem, lebo je každý mesiac iná v závislosti na výške mzdy
Rozhodnutie, výmer - Pohotovosť, Dohoda o zrážkach podľa § 551 Obč. zákonníka
V prospech - meno a adresa Pohotovosti


Ďakujem veľmi pekne
ZuzanaP
07.06.07,07:09
posúvam.....
nikolett007
02.07.07,05:30
Ahojte!
Mám nasledujúcu otázočku: do zápočtového listu - údaje pre zápočet predch. období PN sa píše aj materská dovolenka:confused:
katka50
02.07.07,06:01
Nie, píše sa len PN.
jankasm
03.07.07,08:03
Prosím niekoho o priloženie zápočtového listu. Našla som ho v dokumentoch ale vôbec mi nejde stiahnuť.
Ďakujem ;)
evika
28.08.07,04:59
Chcem si len overiť, zamestnanec mi predložil zápočtový list od predch. zamestnávateľa,ale než prišiel knám pracovať bol tri mesiace na úrade práce,započítam mu aj túdo dobu do odpracovaných rokov. ďakujem.
ZuzanaP
28.08.07,05:04
Chcem si len overiť, zamestnanec mi predložil zápočtový list od predch. zamestnávateľa,ale než prišiel knám pracovať bol tri mesiace na úrade práce,započítam mu aj túdo dobu do odpracovaných rokov. ďakujem.


Ak ti donesie potvrdenie z ÚP o dĺžke evidencie, tak áno.

Citácia z vypracovanej otázky od vladan:
9. po ktrorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok
Katka2
14.12.07,09:24
Prosím Vás, do zápočtového lístu - údaje pre zápočet predchádzajúcich období práceneschopností - píše sa OČR? ďakujem
Olgica
14.12.07,09:30
OČR nie je PN.
Katka2
14.12.07,09:31
Ďakujem.
janaGT
21.12.07,10:54
OČR nie je PN.

A ak bol PN z dôvodu pracovného úrazu? Mám takúto PN napísať do údajov pre zápočet predchádzajúcich období práceneschopnosti?
Tweety
21.12.07,11:02
A ak bol PN z dôvodu pracovného úrazu? Mám takúto PN napísať do údajov pre zápočet predchádzajúcich období práceneschopnosti?
PN sa do ZL píšu, takže zapíš aj tú s pracovným úrazom.