ancula
28.03.07,13:35
Som na rodicovskej dovolenke a zaroven pracujem na dohodu o vykonani prace. Poberam zaroven rodicovsky prispevok. na zaklade DoVP zamestnavatel odvadza iba urazove a garancne poistenie. Odvody do SP a ZP plati za mna stat. Moze mi niekto prosim potvrdit, ze je to spravne? Dieta nemam v skolke a prijem z DoVP je cca 2 000 mesacne.
ancula
28.03.07,11:38
este dodavam, ze okrem tejto DoVP nemam iny pracovny pomer.
Tweety
28.03.07,11:38
Som na rodicovskej dovolenke a zaroven pracujem na dohodu o vykonani prace. Poberam zaroven rodicovsky prispevok. na zaklade DoVP zamestnavatel odvadza iba urazove a garancne poistenie. Odvody do SP a ZP plati za mna stat. Moze mi niekto prosim potvrdit, ze je to spravne? Dieta nemam v skolke a prijem z DoVP je cca 2 000 mesacne.
Je to správne.
ancula
28.03.07,11:40
vrela vdaka.
Jana Motyčková
28.03.07,11:45
Štát platí automaticky ZP, ale ak by bol príjem vyšší v úhrne viac ako 1/2 minimálnej mzdy, poistné na ZP zaplatíš ty. Do SP platí štát iba dôchodkové poistenie a to len vtedy, ak si sa na toto poistenie prihlásila.
ancula
28.03.07,11:59
este jedna otazka. Bude platit za mna odvody do SP a ZP stat aj v pripade, ak ostanem s dietatom doma po dovrseni 3 rokov veku, ak ho dam na 4 hodiny denne do skolky? V zdravotnej poistovni mi povedali, ze ano, ale nesmiem pracovat, co je podla mna v rozpore s §11 ods. 9 zakona 580/2004 o zdrav. poisteni. V socialnej poistovni mi zase povedali, ze dieta nemozem dat vobec do skolky, pri riadnej starostlivosti sa odvolavaju na zakon o rodicovskom prispevku. Je to tak?
endrju
28.03.07,12:42
este jedna otazka. Bude platit za mna odvody do SP a ZP stat aj v pripade, ak ostanem s dietatom doma po dovrseni 3 rokov veku, ak ho dam na 4 hodiny denne do skolky? V zdravotnej poistovni mi povedali, ze ano, ale nesmiem pracovat, co je podla mna v rozpore s §11 ods. 9 zakona 580/2004 o zdrav. poisteni. V socialnej poistovni mi zase povedali, ze dieta nemozem dat vobec do skolky, pri riadnej starostlivosti sa odvolavaju na zakon o rodicovskom prispevku. Je to tak?

Odporúčam hľadať odpoveď skôr, než sa rozhodnem založiť novú tému alebo zadať v existujúcej téme otázku, typu "ešte jedna otázka" ("dôležitosť" ktorej zvýrazním blikajúcou zelenou príšerou a ktorá s témou úvodného príspevku prakticky nesúvisí).

Skús si, prosím, prečítať tieto témy:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886

http://www.porada.sk/showthread.php?t=46891

Ďakujem za pochopenie. :cool:
ancula
28.03.07,13:09
velmi dakujem za navigaciu.