Tatiana19
28.03.07,15:13
Dobrý deň, mám problém s prepočtom zahr.faktúr na SKK, prečítala som všetky príspevky a som z toho totálne vedla:
1. príde mi faktúra : prepočet kurzom NBS podľa zdaniteľného plnenia t.j. dátumom dodania aj ked je faktúra vystavená z iným datumom? Budem účtovať faktúru na 321 s iným kurzom ako DPH, vôbec mi to nie je jasné, lebo mne program zaúčtuje faktúru podľa dátumu, mám potom cez interný doklad prepočítať Záväzok podľa kurzu NBS podľa dátumu vystvavenia alebo ako, prosím vysvetlí mi to niekto?
2. príde mi faktúra na 10% za stroj, ktorý ešte nie je dodaný, aký kurz použijem? zaúčtovať ju musím, lebo je to daňový doklad ako postupovať v tomto prípade?
Dakujem
Tatiana
emgeton
28.03.07,13:26
Dobrý deň, mám problém s prepočtom zahr.faktúr na SKK, prečítala som všetky príspevky a som z toho totálne vedla:
1. príde mi faktúra : prepočet kurzom NBS podľa zdaniteľného plnenia t.j. dátumom dodania aj ked je faktúra vystavená z iným datumom? Budem účtovať faktúru na 321 s iným kurzom ako DPH, vôbec mi to nie je jasné, lebo mne program zaúčtuje faktúru podľa dátumu, mám potom cez interný doklad prepočítať Záväzok podľa kurzu NBS podľa dátumu vystvavenia alebo ako, prosím vysvetlí mi to niekto?
2. príde mi faktúra na 10% za stroj, ktorý ešte nie je dodaný, aký kurz použijem? zaúčtovať ju musím, lebo je to daňový doklad ako postupovať v tomto prípade?
Dakujem
Tatiana

Pri dodávkach zo zahraničia dátum zdaniteľného plnenie určuje zákon-§19/2 a §20/1. Pre DPH použijete kurz podľa §26.
Kurz pre účto - kurz kedy fa došla.
Tatiana19
28.03.07,13:57
1.to znamená že zaúčtujem faktúru s dátumom zdan. plnenia=dátumom dodania a nevzniká mi nijaký rozdiel
2.čo v prípade tých 10% za stroj? ako zaúčtujem tú faktúru, kedže nie je deň dodania
Konkrétny príklad: FD z 10.01.07 - 10% za stroj Kurz 10.1.??? (042/321, 343AE/343AE) , dodanie stroja 5.3 - zaúčtovaný zostatok 90% kurz 5.3 ??? (042/321, 343AE/343AE) Správne? t.j. daň.priznanie 1/07 - Reverge Charge na 10% a daň.priznanie 3/07 Reverge Change na 90% alebo v januári účtujem iba 042/321 a v marci Reverge Change cez ID doúčtujem