xBORISx
28.03.07,17:00
Je niekde zakonom ustanovene ze kolkokrat mozno s jednotlivcom uzavriet pracovnu zmluvu na dobu urcitu? Mozno ju opakovat viac krat? Ide o to ze pri personalnych agenturach napr toto vyuzivaju casto pri personalnom leasingu
Tweety
28.03.07,15:00
Je niekde zakonom ustanovene ze kolkokrat mozno s jednotlivcom uzavriet pracovnu zmluvu na dobu urcitu? Mozno ju opakovat viac krat? Ide o to ze pri personalnych agenturach napr toto vyuzivaju casto pri personalnom leasingu
Je, v Zákonníku práce. § 48.
xBORISx
28.03.07,15:07
Cize je mozne ho predlzovat viac krat, zakon to nelimituje iba je tam podmienka ze musi byt uzavrety dalsi pp na dobu urcitu do 6 mesiacov od skoncenia posledneho...chapem to spravne? :)
Tweety
28.03.07,15:09
Cize je mozne ho predlzovat viac krat, zakon to nelimituje iba je tam podmienka ze musi byt uzavrety dalsi pp na dobu urcitu do 6 mesiacov od skoncenia posledneho...chapem to spravne? :)
Limituje:
2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť, predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najdlhšie na tri roky. Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
xBORISx
28.03.07,15:13
A keby nastala situacia ze by som s niekym ako zamestnavatel uzavrel co ja viem 100x pracovny pomer na dobu urcitu ale kazdy len na 3 meiace, tak by to slo? Prepacte ze som nechapavy :o
Tweety
28.03.07,15:16
A keby nastala situacia ze by som s niekym ako zamestnavatel uzavrel co ja viem 100x pracovny pomer na dobu urcitu ale kazdy len na 3 meiace, tak by to slo? Prepacte ze som nechapavy :o
100x 3 mes. to je 300 mes., t.j. viac ako 3 roky.
xBORISx
28.03.07,15:20
Hm, ale ako to potom riesia personalne agentury? Ved toto je vlastne naplnou personalneho leasingu, tk potom nechapem... :mee:
xBORISx
28.03.07,19:52
Halooo? Nikto nic? :o Ako potom mozno zariadit aby som mohol zamestnavat na dobu urcitu jednu osobu viac krat? dakujem