TOKY
28.03.07,19:09
Neviem si poradiť s naledovným problémom:

Auto prevzaté 10.1.2007, bola zaplatená aj prvá zvýšená splátka a potom žiadne ďalšie splátky. K dispozícii mám zmluvu o finančnom leasingu, protokol o prevzatí a faktúru vystavenú autosalonom pre leas.spoločnosť.
14. marca auto bolo vrátené do autosalonu. Ako to všetko zaúčtovať. Jedná sa o platitela DPH, auto je úžitkové.
Zoltán Kovács
28.03.07,17:13
Neviem si poradiť s naledovným problémom:

Auto prevzaté 10.1.2007, bola zaplatená aj prvá zvýšená splátka a potom žiadne ďalšie splátky. K dispozícii mám zmluvu o finančnom leasingu, protokol o prevzatí a faktúru vystavenú autosalonom pre leas.spoločnosť.
14. marca auto bolo vrátené do autosalonu. Ako to všetko zaúčtovať. Jedná sa o platitela DPH, auto je úžitkové.

Ak auto vrátili potom by to mali mať podchytené na dokladoch, či ide o prečasné ukončenie alebo niečo iné. Ako sa vyrovnajú, koľko si predávajúci nechá za uživanie auta z akontácie. Bez týchto dokladov s tým asi nič neurobíš, len to že akontáciu zaúčtuješ na 474/221 a budeš požadovať doklady na vysporiadanie účtovne prípadu. do peňažného denníka ako VNZD.
TOKY
28.03.07,17:18
Jedná sa o JÚ..Môžem ja vôbec zaúčtovať akontáciu, keď ktomu nemám daňový doklad?
Zoltán Kovács
28.03.07,17:20
Jedná sa o JÚ..Môžem ja vôbec zaúčtovať akontáciu, keď ktomu nemám daňový doklad?

Pohyb peňazí musíš zachytiť v peňažnom denníku. Akontácia je VNZD.

P.S. Vďaka za upozornenie už som opravil aj predchádzajúci príspevok.
TOKY
28.03.07,17:57
Ďakujem. Kedže sa jedná o tzv. "igelitkára" je s ním ťažká reč. Podľa neho je už všetko vybavené, žiadne ďalšie doklady nedostane a dph treba uplaťniť na základe fa vytavenej autosolonom pre leasingovku....podľa neho aj stačí...