anabella
28.03.07,20:14
Áhojte, keď preratávam český príjem na slovenské (úhrn príjmov zo závislej činnosti) ročným priemerným kurzom, čiže 1,314 a vyjde mi výsledok, zaokrúhľujem to na celé koruny nahor? Radšej viac ako menej? Ďakujem
Johanka
28.03.07,18:25
§ 45
Zamedzenie dvojitého zdanenia


(1) Ak plynú daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou príjmy zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia (ďalej len zmluva ), postupuje sa pri zamedzení dvojitého zdanenia podľa tejto zmluvy. Ak sa podľa zmluvy uplatňuje metóda zápočtu dane, daň zaplatená v druhom zmluvnom štáte sa započíta na úhradu dane podľa tohto zákona najviac sumou, ktorá môže byť v druhom zmluvnom štáte vyberaná v súlade s touto zmluvou, pričom zápočet dane sa vykoná najviac v sume dane pripadajúcej na príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí. Úhrn príjmov (základov dane) podliehajúcich zdaneniu v zahraničí, pri ktorých je uplatňovaný zápočet dane podľa zmluvy, sa zaokrúhľuje na celé koruny nadol. Základom dane z príjmov podliehajúcich zdaneniu v zahraničí sa na účely zápočtu dane rozumie základ dane vyčíslený podľa § 5 ods. 8 alebo rozdiel medzi zdaniteľnými príjmami zo zdrojov v zahraničí a daňovými výdavkami vyčíslený podľa § 17 ods. 14. Percentuálny podiel príjmov zo zdrojov v zahraničí k celkovému základu dane v zdaňovacom období sa zaokrúhľuje na dve desatinné miesta, pričom u daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, sa rozumie celkovým základom dane (na účely zápočtu dane) základ dane neznížený o nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11. Maximálna výška dane zaplatenej v zahraničí, ktorú je možné započítať, sa zaokrúhli na celé koruny nahor. Započítať možno iba daň vzťahujúcu sa na príjmy zahrnuté do základu dane za príslušné zdaňovacie obdobie. Ak sa podľa zmluvy uplatňuje metóda vyňatia príjmov, základom dane z príjmov podliehajúcich zdaneniu v zahraničí na účely vyňatia príjmov je základ dane vyčíslený podľa § 5 ods. 8 alebo rozdiel medzi zdaniteľnými príjmami zo zdrojov v zahraničí a daňovými výdavkami vyčíslený podľa § 17 ods. 14.
anabella
28.03.07,18:35
Takže keď mám potvrdený príjem 11 300,-čk slovenských to bude 14.848,-, ďalej odvody mám 1422,-čk, t.j. 1868,-sk, zrazená záloha na daň 204,-čk t.j. 268,-sk? Prosím odkontrolujte mi to, ďakujem
anabella
28.03.07,19:07
hallo, nikto mi to neskontroluje?
vikinka
28.03.07,19:14
Takže keď mám potvrdený príjem 11 300,-čk slovenských to bude 14.848,-, ďalej odvody mám 1422,-čk, t.j. 1868,-sk, zrazená záloha na daň 204,-čk t.j. 268,-sk? Prosím odkontrolujte mi to, ďakujem
Máš to dobre zaokhrúhlené.;)
anabella
28.03.07,19:22
Ďakujem veľmi pekne