luko1
28.03.07,20:04
Ahojte, prosím vás o radu. Mám príjmy na dohodu o vykonaní práce zo Slovenska uhrn príjmov 37596, daň 4266. A príjmy z ČR na pracovnú zmluvu v mesiacoch august, september príjmy 18502 Kč, poistné 2267 Kč a daň 1720 Kč. Viem že príjmy z ČR musím prepočítať priemerným kurzom (kurz august 1,336+ kurz september 1,322)=2,658:2= 1,329. Prosím vás poroďte mi ako to mám všetko zapísať do DP typ A. ĎAKUJEM
Johanka
28.03.07,18:15
Skús podľa návodu v tejto téme http://www.porada.sk/t43918-prijem-z-cr.html?highlight=pr%EDjmy
Potom napíš riadky a čísla, skontrolujeme ;) .
luko1
28.03.07,18:23
Takže riadok 32 tam pripočítam všetky príjmy aj príjmy zo Slovenska aj z ČR prepočítané kurzom, takže:
R32- 62185
R33- 3013
R34- 59172
R36- 59172
R37- 90816
R43- 90816
R44- 0
R45- 0
a čo ďalej, ako mám postupovať?
Marína
28.03.07,20:12
Takže riadok 32 tam pripočítam všetky príjmy aj príjmy zo Slovenska aj z ČR prepočítané kurzom, takže:
R32- 62185
R33- 3013
R34- 59172
R36- 59172
R37- 90816
R43- 90816
R44- 0
R45- 0
49 - 21576
50 - 2260 (1720*1,314-ročný priemer.kurz)
51 - 36,46
62 - 4266 (tu ide daň preddavková - §35) Ak si mal daň zrazenú podľa § 43, potom r.63. Pozri si potvrdenie o príjme, či máš vyplnený r. 5 alebo 14, alebo aj 5 aj 14.
65 - 4266
Na str.5 vyplníš odd XI.

a čo ďalej, ako mám postupovať?
..................................
solfan
29.03.07,18:38
Mila moja Marina ;) Mam na teba este jednu otazku...
Pripomeniem moju situaciu: 1-9 2006 praca na slovensku, 10-12 2006 praca v CR, pricom v CR som uz od 7 2006 - praca na dohodu a od septembra student a od oktobra aj zamestnanec zaroven ;))) trosku zamotane...
Je mozne si poziadat v CR o danovy domicil spatne za r 2006? A tym padom by som na slovensku len priznal dane za pracu v SR a v CR mi zamestnavatel spravil rocne zuctovanie dane... co vy ludkovia na to?
Dik.
vikinka
29.03.07,18:50
Solfan,myslím že to nie je také jednoduché zbaviť sa povinnosti podávať DP z celosvetových príjmov.Občan,ktorý je daňovým rezidentom na Slovensku (má na Slovensku trvalý pobyt alebo sa na Slovensku zdržiava aspoň 183 dní), podáva daňové priznanie zo všetkých príjmov - dosiahnutých na Slovensku i v zahraničí .Na to aby ti uznali v ČR daň.domicil,musíš mať aj trvalý pobyt v tej krajine a nielen tam pracovať,ak máš trvalý pobyt v SR a do ČR chodíš len za prácou tak máš daň.domicil v SR.;) :rolleyes:
Marína
29.03.07,18:59
Solfan, prečítaj si, prosím, bod 7. (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)
Ak by Ti bol priznaný daňový domicil v ČR, celosvetové príjmy by si zdaňoval v Českej republike, t.z. aj príjmy zo SR. Daň odvedenú do štátneho rozpočtu SR by si si v DP v ČR započítal. Potvrdenie o daňovom domicile však do 02/04/2007 nestihneš, iba ak Ti FÚ povolil odklad na podanie DP. Náväzne na to musíš dodržať aj termín podania DP. Nepredpokladám však, že si oň požiadal, ak si až teraz začal uvažovať o priznaní rezidencie v ČR.
Postup by bol nasledovný:
1/ Žiadosť o potvrdenie daňového domicilu v ČR
Ak by Ti bola doručená kladná odpoveď,
2/ Podanie DP v SR zo zdaniteľných príjmov dosiahnutých v SR alebo ročné zúčtovanie dane zamestnávateľom, ak príjmy boli dosiahnuté len zo závislej činnosti
3/ Žiadosť správcu dane v SR - Potvrdenie o zaplatení dane z príjmu
(Certification on tax payment) alebo tlačivo od zamestnávateľa - Ročné zúčtovanie dane z príjmov
4/ Podanie DP zo zdaniteľných príjmov zo SR a ČR a v ňom započítanie dane
odvedenej do ŠR v SR
Marína
29.03.07,19:04
Solfan,myslím že to nie je také jednoduché zbaviť sa povinnosti podávať DP z celosvetových príjmov.Občan,ktorý je daňovým rezidentom na Slovensku (má na Slovensku trvalý pobyt alebo sa na Slovensku zdržiava aspoň 183 dní), podáva daňové priznanie zo všetkých príjmov - dosiahnutých na Slovensku i v zahraničí .Na to aby ti uznali v ČR daň.domicil,musíš mať aj trvalý pobyt v tej krajine a nielen tam pracovať,ak máš trvalý pobyt v SR a do ČR chodíš len za prácou tak máš daň.domicil v SR.;) :rolleyes:
Nie je nevyhnutnou podmienkou.
solfan
29.03.07,19:13
No s vikinkou do istej miery nesuhlasim...pretoze trvale bydlisko nerozhoduje o danovom domicile, teda nie uplne...da sa aj s trvalym pobytom na slovensku mat domicil v CR...
Marina, dik za taku promptnu a super odpoved...ja viem ze termin je uz sibenicny ;) ja som myslel na nieco take, ze ak by som vedel ze danovy domicil v CR dostanem za rok 2006, tak si zajtra podam DP na slovensku z prijmov zo slovenska a v cr podam zajtra danove priznanie z prijmov z CR aj z prijmov zo slovenska (potvrdenie o prijmoch z SR mam...otazka vsak je, ze ci mi nevyjde takisto vysoky nedoplatok v CR...), a ak aj by som domicil v CR dostal napriklad az za mesiac, tak to je jedno, lebo ten by som na slovensku predlozil az po tom, co by po mne chceli nejake ine priznanie...
A vlastne toho sa to tyka...je potrebne prilozit danovy domicil k DP?
A dalsia vec co ma na takom celom postupe trapi a zaujima je to, ze mi to pride nejako dost jednoduche...proste si len zozeniem domicil z CR a uz na slovensku nemusim priznavat prijmy??
Marína
29.03.07,19:38
Na tejto stránke (http://business.center.cz/business/sablony/s3-priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob-typ-B.aspx) si skús vyplniť české DP a porovnaj si so slovenským.
solfan
29.03.07,20:16
Vdaka moc za ochotu...ale asi to uz je moc prespekulovane ;) aj ked uvidim ako sa na to vyspim... :D
Este raz vdaka...ak by ta volac napadlo, tak este sem s tym ;) mam este par hodin cas :---
solfan
30.03.07,06:55
Vies mi este niekto poradit ze ako vlastne teraz zaplatit nedoplatok na dani? Podavam riadne DP, mam prijmy zo slovenska aj zo zahranicia a vychadza mi pekny nedoplatok, kedze mi chcu slovaci zobrat nejaku tu vyhodu z CR ;) otazka znie akym sposobom to platit...
Mam cislo uctu svojho danoveho uradu, ide o to, ako spravne zadat vsetky symboly, aby bola platba spravne identifikovana.
Vdaka moc. Marina? :D
Johanka
30.03.07,07:17
No, snáď mi Marína odpustí ...:)
Variabilný symbol - DIČ ako máš pridelené, ak nemáš ako VS uvedieš rodné číslo
Konštatný symbol 1744
solfan
30.03.07,07:27
No verim ze ti odpusti...a ja ti hlavne dakujem ;) ziadne dic nemam, takze dam rodne cislo...
Pride mi potom niekedy nejake potvrdenie z danoveho uradu ze je vsetko ok a ze mozem kludne spavat?
Johanka
30.03.07,07:36
Nepríde Ti žiadne potvrdenie. Normálne kľudne spi ;) .
vikinka
30.03.07,07:42
No verim ze ti odpusti...a ja ti hlavne dakujem ;) ziadne dic nemam, takze dam rodne cislo...
Pride mi potom niekedy nejake potvrdenie z danoveho uradu ze je vsetko ok a ze mozem kludne spavat?
Potvrdenie o podaní DP je posledná strana DP,ktorú ti opeč.DÚ pri podaní,ale o tom že je to O.K.ti nevystaví nikto,iba ak po kontrole.:rolleyes:
Marína
30.03.07,11:29
Solfan, prečítaj si, prosím, bod 7. (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)

Prečítal si si?


Marina? :D
Solfan? :( Bod 7 etikety.


No, snáď mi Marína odpustí ...:)


To si píš, že áno:), len či Solfanovi odpustím?! Teraz ho len zaujíma, ako ochudobniť štátny rozpočet.;) Ako sa tu pohybovať, je teraz podružné, však?:D
erika343
30.03.07,18:46
ja by som velmi pekne poprosila kde zistím priemerný kurz , potrebujem urobiť danové priznanie zo závislej činnosti v CZ pracoval 8,9,10,11,12 , uhrn prijmov má 58461,- uhrn poistného 7312,- základ dane 51149,- skutočne zrazená dan je 3429,- , Dakujem velmi pekne za pomoc :)
Zoltán Kovács
30.03.07,18:54
Priamý link na priemerné kurzy v NBS:

www.nbs.sk/KL/KSK/KSKS2006.HTM (http://www.nbs.sk/KL/KSK/KSKS2006.HTM)
solfan
01.04.07,10:31
Velmi moc sa ospravedlnujem vstkym poradakom...nikoho som tym nechcel urazit ani nic podobne, je pravda ze som bol v casom strese trosicka a ze som si neprecital pravidla diskusie :)
A taktiez nechcem ochudobnovat statny rozpocet SR, pretoze rozumiem systemu zapoctu dane a tomu, ze mam doplatit nejake dane, kedze som danovy rezident SR a vyuzivam sluzby SR. Co nechapem a pride mi to trosku scestne, ze mi nechcu dovolit ani vyuzit danovu ulavu v state, kde som pracoval ;)
Este by som chcel povedat, ze velmi vysoko ocenujem tieto stranky a som rad ze som sa k nim dostal. Som velmi rad, ze este existuju ludia, ktori takto nezistne dokazu pomoct a poradit. Od kedy som toto nasiel, kazdemu naokolo to odporucam a vravim, ze su tu mili ludia ochotni pomoct. Drzim palce a aj nadalej budem odporucat.
Este raz obrovska vdaka.
Marína
01.04.07,12:35
Čast citátu:

Velmi moc sa ospravedlnujem vstkym poradakom...nikoho som tym nechcel urazit ani nic podobne, je pravda ze som bol v casom strese trosicka a ze som si neprecital pravidla diskusie :)
...........
mimotemy Solfan, čo tak vážne?:) Nevšimol si si týchto smajlíkov ;) :D v mojom príspevku? Tak si to mal aj zobrať. Mojim cieľom bolo tému trochu odľahčiť. Ak sa Ťa môj príspevok dotkol, ospravedlňujem sa.
solfan
01.04.07,19:48
mimotemy
Ja som to moc vazne nemyslel, aj ked teraz po precitani...vyzera to fakt vazne :)
Ja som len chcel podakovat, lebo cely tento projekt porada.sk sa mi paci...a aspon takato vdaka podla mna potesi ;)
Takze porade zdar ;)
Drzte sa.