?Martina
29.03.07,06:58
V roku 2005 podnikateľ zamestnával na DoVP zamestnancov a štvrťročne sme zasielal prehľady, raz hlásenie na DÚ. Na DÚ je zaregistrovaný ako zamestnávateľ.
V roku 2006 nezamestnával na DoVP nikoho - len ešte v januári 2006 zaplatil dohody z decembra 2005. Má povinnosť počas roka podávať na DÚ štvrťročné prehľady NULOVÉ a teraz do konca marca podať hlásenie taktiež NULOVÉ? Alebo tým, že nezamestnáva žiadneho zamestnanca a je zaregistrovaný ako zamestnávateľ nemá žiadnu povinnosť vypisovať nulové výkaz? Mal snáď zrušiť registráciu (predpokladá že v budúcnosti na bude zamestnávateľom)?
IVEB
29.03.07,05:15
Pokiaľ nie je odhlásený z registra zamestnávateľov tak podľa môjho názoru je potrebné zasielať nulové prehľady ako aj hlásenie. Ja som to tak mala v roku 2005 a mňa DÚ upozornil , aby som tak robila.
Vladimír Ozimý
29.03.07,05:24
čo sa hovorí v paragrafe 39 ods 11


Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný
podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom

dane

122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48,

ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej
činnosti.



podľa tohoto znenia je že nie ste povinní podávať tieto prehľady a hlásenia...

ale oznámiť každú zmenu ste zasa podľa zákona 511...
Milan7
29.03.07,07:30
Tak isto si myslím , že pokiaľ mi nevznikne povinnosť platiť takúto daň nie som povinný odovzdávať štvrťročný výkaz hlásenia ... Ako somár ďalej za klientov vypisujem nulové hlásenia kvartálne aj ročné , pretože som niekoľko krát dostal informáciu na daňovom úrade " Ále radšej nám dajte aj nulové hlásenie "
?Martina
30.03.07,04:28
Ale ak som celý rok nepodávala kvartálne prehľady, mám teraz za celý rok dať nulové hlásenie?
Andyke
31.03.07,01:32
Od 1.1.2006 netreba podávať nulové kvartálne prehľady to znamená, že
netreba dať ani nulové hlásenie za celý rok.