monyka
29.03.07,06:35
Prepáčte, že sa pýtam, keď tu taká téma už je na drakovi, ale nemôžem sa dostať k odpovedi :-)
Zamestnanec je platený mesačnou mzdou, minimálnou, treba mu dopočitavať do min. mzdového nároku? lebo som kdesi čítala, že to treba v programe OLYMP zaškrtnuť, a oni mi to pripočítalo 92 Sk. Je to tak spávne. Nikdy predtým sme to nemali zaškrtnuté.
Poradte. Prosím. Ďakujem.
Olgica
29.03.07,04:54
Ak má na zmluve minim.mzdu, tak musí dosiahnuť každý odpracovaný mesiac minim.mzdu, a to aj vtedy, keď budú v mesiaci sviatky alebo bude čerpať dovolenku (čiže ak mu vychádza menej ako MM tak treba urobiť dopočet do MM).
monyka
29.03.07,12:46
No v poriadku ale napríklad teraz v marci bola celý mesiac v robote, nebola ani PN ani nečerpala dovolenku, a keď som mala zaškrtnutý ten doplatok do min. mzdy tak jej tam prirátalo 92,- Sk...
Tak nerozumiem.
Manual
29.03.07,13:07
Teraz som si namodeloval mzdu za 3/07 a nemám žiadny dopočet nič. Ale zasa nevidím nikde kde čo máš zaškrtnuté ty, aby ti to dopočet robilo... ?
Potom som si zadal mzdu za 3/07 vo výške 7000 a automaticky sa spravil dopočet vo výške 600 Sk, kod 950 = doplatok do minim. mzdy, takže netreba nič zaškrtávať ak je pracovník zamestnaný na plný prac. úvazok
monyka
30.03.07,04:44
Aj ja som to skúsila, a urobilo mi presne to čo tebe, Ďakujem ti. A nevie potom niekto na čo je tam to tlačítko vôbec? a kedy sa používa?
Aňuška
31.03.07,09:26
Ak sa nastavíš na príslušné okienko v "Organizácia", "Podnik" a "Dopočítať mzdu do minim. mzdového nároku" a stlačíš tlačítko F1, tak ukáže help:

"Dopočítať mzdu do minimálneho mzdového nároku - po označení tohto políčka bude program sledovať už nielen doplatok do minimálnej mzdy, ale naviac aj doplatok do minimálneho mzdového nároku. To znamená, že v prípade, ak mzda zamestnanca nedosiahne v kalendárnom mesiaci v prepočte na odpracovanú hodinu sumu minimálneho mzdového nároku, program dopočíta doplatok v sume rozdielu medzi dosiahnutou mzdou a sumou minimálneho mzdového nároku ustanoveného pre stupeň patriaci príslušnému pracovnému miestu (Zákon č.311/2001 Z.z. Zákonník práce, §120, ods. 1.)."