stdr
29.03.07,07:22
Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o názor, či je možné že by nám susedia mohli "neumožniť" umiestniť anténu na spoločnú strechu.
Ide o to, že máme možnosť využiť vykrývač na internet /umiestnený na vedľajšom paneláku/, ale z nášho okna je slabý signál. Ideálne by bolo keby sme malú anténku mohli pripevniť na strechu a stupačkou spustiť kábel do bytu. Pýtali sme sa domovníčky či je to možné, a ona nám povedala že "asi nie", lebo už nejaká suseda chcela anténu a susedia jej nedovolili, aby "tam hocikto nechodil". Ale strecha je predsa spoločná :confused:
Ďakujem za vaše názory.
Chobot
29.03.07,06:59
Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o názor, či je možné že by nám susedia mohli "neumožniť" umiestniť anténu na spoločnú strechu.
Ide o to, že máme možnosť využiť vykrývač na internet /umiestnený na vedľajšom paneláku/, ale z nášho okna je slabý signál. Ideálne by bolo keby sme malú anténku mohli pripevniť na strechu a stupačkou spustiť kábel do bytu. Pýtali sme sa domovníčky či je to možné, a ona nám povedala že "asi nie", lebo už nejaká suseda chcela anténu a susedia jej nedovolili, aby "tam hocikto nechodil". Ale strecha je predsa spoločná :confused:
Ďakujem za vaše názory.

Veď práve to, že je spoločná. Preto musíte rozhodovať spoločne, aku ju budete využívať, resp. čo si tam dáte. Riadny postup by bol ten, že na schôdzi vlastníkov bytov by ste vzniesli túto požiadavku a ak by vám to schválila nadpolovičná väčšina prítomných, môžete si tú anténu tam umiestniť. Inak ostatní majitelia môžu žiadať, aby ste ju odstránili.Takže nepýtaj sa domovníčky, ale na najbližšej schôdzi prednes túto požiadavku. Prípadne môžete skúsiť aj obehať susedov, ktorí by to podpisom odsúhlasili. AK by ste mali viac ako polovicu podpisov, tak si to tam môžete dať. Nie je síce úplne správny postup, ale vždy lepšie než čakať na najbližšiu schôdzu.
stdr
29.03.07,07:13
No veď tá schôdza je práve dnes, a ideme to tam predniesť. Tak som zvedavá či budú ústretoví a či nám to povolia. Len som chcela vedieť či naozaj potrebujeme povolenie od susedov - nadpolovičný súhlas.
ďakujem za odpoveď
Chobot
29.03.07,07:27
No veď tá schôdza je práve dnes, a ideme to tam predniesť. Tak som zvedavá či budú ústretoví a či nám to povolia. Len som chcela vedieť či naozaj potrebujeme povolenie od susedov - nadpolovičný súhlas.
ďakujem za odpoveď

Ak by sa štorcovali, skúste navrhnúť, že by ste prispievali do fondu nejakou čiastkou ako nájomným. Peniaze - príjem do fondu vždy zaberie. Záleži však od toho, koľko ste ochotní za to zaplatiť. Ale nepovedz to hneď.
stdr
29.03.07,07:37
Aj to ma už napadlo ;)
Uvidíme podľa reakcií.
hanni
29.03.07,08:45
Suhlasim s nazorom,ze mala by sa ziskat nadpolovicna vacsina hlasov,napr. formou podpisov alebo hlasovanim na schodzi. Ale dobre vieme,ze vsade je to inac.Zalezi od ludi v dome.Niekde s tym problem nemaju.A napr. u nas v dome si o tom rozhoduje nas predseda spolocenstva.Kto je jeho znamy,moze si na strechu postavit aj raketu,kto nie,tak ho tam proste nepusti.Aj tak je to v niektorych domoch...verim,ze nie sme vynimka.