Mirkaporada
29.03.07,08:36
Musí sa drobný majetok uvádzať vo Výkaze o majetku a záväzkoch ako zásoby ?
vikinka
29.03.07,06:37
Nie,neuvádza sa vo výkaze,pretože nákup sa prejavil vo výdavkoch,v réžii a drobný majetok nie sú zásoby materiálu a tovaru.
Mirkaporada
29.03.07,06:46
Veľmi pekne ďakujem. Môj software Pohoda zaradí nákup drobného majetku v peňažnom denníku do stĺpca nákup materiálu a pri tlači Výkazu o majetku a záväzkoch mi dáva možnosť počítať drobný majetok do zásob.
Muška
29.03.07,06:47
Veľmi pekne ďakujem. Môj software Pohoda zaradí nakup drobného majetku v peňažnom denníku do stĺpca nákup materiálu a pri tlači Výkazu o majetku a záväzkoch mi dáva možnosť počítať drobný majetok do zásob.
Ja dávam tiež nákup drobného majetku ako "nákup materiálu"....zaevidujem ho do knihy DHIM....., ale do výkazu ho už nedávam....., ale môžeš ho dať ako stav materiálu /ak by toho napr. bolo viac/- oprava - čítaj príspevok od Janky Acsovej
Mirkaporada
29.03.07,09:30
Ďakujem...
renča1
29.03.07,09:34
Nákup drob.majetku, keď budeš o ňom účtovať ako o výdavku ovplyv.základ dane v členení materiál, tak tento nákup ti akurát vstúpi len do výkazu o príjme a výdavkoch v kolonke nákup materiálu
Jana Acsová
29.03.07,09:43
A ešte sa tu nespomenulo, že drobný majetok by sa premietol aj vo výkaze o majetku a záväzkoch, ale iba v prípade, že by nebol do termínu ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje zaradený do používania. Vtedy by sa uvádzal aj v rámci zásob.
Ak sa do spotreby - užívania už vydal, do výkazu o majetku a záväzkov sa jeho stav nepremietne.
Mirkaporada
29.03.07,09:54
Ešte raz ďakujem.