TOKY
25.01.05,17:06
Do ktorého roku zaúčtovať výber peňazí z bankomatu 31.12.2004? Objaví sa to na výpise z BÚ až v roku 2005.
Ďakujem
FAA
25.01.05,16:17
O pohyboch na účte sa účtuje na základe výpisu z banky, tekže výber z bankomatu zaúčtuješ 1.1.05 ale do pokladne ho prijmeš už 31.12.04, takže tátosuma ti ostane vysieť na pribežných položkách.
Beba
26.01.05,12:18
Koniec koncov máš doklad z bankomatu - je to ako PPD z Bú.
apsgroup
22.10.05,18:52
Podnikatel si často vybera peniaze z uctu v bankomate. Mozem to uctovat na osobnu spotrebu alebo to musim cez priebezne polozky prijat do pokladne. Jednoduchsie mi je dat mu to na osobnu spotrebu a ked nemam peniaze v pokladni dam vklad podnikatela.
Alebo to vtedy riesim cez priebezne polozky. Neporusujem nieco?
Paula
22.10.05,19:10
Podnikatel si často vybera peniaze z uctu v bankomate. Mozem to uctovat na osobnu spotrebu alebo to musim cez priebezne polozky prijat do pokladne. Jednoduchsie mi je dat mu to na osobnu spotrebu a ked nemam peniaze v pokladni dam vklad podnikatela.
Alebo to vtedy riesim cez priebezne polozky. Neporusujem nieco?Sleduj si stav v pokladni. Ak by si mal zostať v mínuse, urob pri výbere dotáciu pokladne z BÚ (potom nemusíš robiť vklad podnikateľa). Minimálne k 31.3., k 30.6., k 30.9., k 31.12 by si mal urobiť rekapituláciu pokladne zápisom.
apsgroup
22.10.05,20:16
Ano dakujem, to tak robim. Do mínusu sa nedostanem, len sa mi nechce vsetky vybery z bankomatu/nemam ani blocky/ prehanat cez pokladnu a vyrabat prijmove doklady.
TATRY MKS
23.10.05,14:06
Prajem pekný deň,

ja to účtujem väčšinou tak, že cez priebežné položky prijmem do pokladne a potom znova výdav.dokladom dám na osobnú spotrebu podnikateľa. Tiež sa mi to tak nechce vždy robiť - dala by som to rovno z účtu na osobnú spotrebu ale neviem, či by to tak mohlo byť. Poraďte nám, či aj druhý spôsob je správny?