feem
29.03.07,08:01
V roku 2006 som začala podnikanie a som v strate.
1. Ako mám napísať stratu v DP v IX.oddiele kolónky 50 - 57 a 58 - 68
2. manžel je zamestnaný a podáva DP typA, a chcel by si uplatniť odpočet dane na manželku. V kolónke 30 sa uvádzajú vlastné príjmy manželky, má sa tam uviesť 0,- Sk, alebo uviesť celú sumu straty.
DanielaSL
29.03.07,06:29
V roku 2006 som začala podnikanie a som v strate.
1. Ako mám napísať stratu v DP v IX.oddiele kolónky 50 - 57 a 58 - 68
2. manžel je zamestnaný a podáva DP typA, a chcel by si uplatniť odpočet dane na manželku. V kolónke 30 sa uvádzajú vlastné príjmy manželky, má sa tam uviesť 0,- Sk, alebo uviesť celú sumu straty.

Ak rozdiel medzi príjmami a výdavkami je strata, tak si ju v DP napíšeš do r. 43. Oddiel IX. DP slúži len vtedy , keď si chceš uplatniť stratu z predchádzajúcich rokov, čo sa teba zrejme netýka.
duficek
29.03.07,06:43
a prijmy z podnikania si mala ake? nulove? ak ano, tak si moze na teba uplatnit celu nezdanitelnu sumu. ak ale neboli nulove, moze si uplatnit iba rozdiel medzi odpocitatelnou polozkou a tvojimi prijmami (prijmi neznizujes o svoje vydaje, nezalezi ze si v strate, zalezi iba na tvojich prijmoch)
feem
29.03.07,12:37
... že vraj ak je manželka SZČO nemôže si dať manžel odpočet dane na manželku? ... je to pravda
Tweety
29.03.07,12:42
... že vraj ak je manželka SZČO nemôže si dať manžel odpočet dane na manželku? ... je to pravda
Nie je to pravda.:)
emgeton
29.03.07,12:53
... že vraj ak je manželka SZČO nemôže si dať manžel odpočet dane na manželku? ... je to pravda

Ak chce si váš manžel uplatniť na vás odpočítateľnú položku, pre jej určenie sa berie váš príjem, nie základ dane. Tak ako je to napísané v prísp. č.3