bcjan
29.03.07,09:32
Dobry den,

potrebujem poradit:

od 1-7 mesiaca som bol zamestnany v spolocnosti kde za mna odvadzal zamestnavatel odvody do Zdravotnej poistovne. Vysku viem zistit v rocnom zuctovani dane.

od 8- 12 mesiaca som presiel na zivnost Kde som kazdy mesiac platil odvody do ZP t.j. 966,- Sk

Pri podavani danoveho priznania neviem kolko si mozem tychto odvodov odpisatm kedze neviem ci sa odvody do ZP platia mesacne dopredu alebo dozadu. V priebehu podnikania mam zaplatene do ZP 5 mesaice / 5*966,-SK, /

ci za 5 mesiacov 5*966,-SK?????
alebo za 4 mesaice 4*966,-SK?????

Prosim o radu.
renča1
29.03.07,07:37
Dobry den,

potrebujem poradit:

od 1-7 mesiaca som bol zamestnany v spolocnosti kde za mna odvadzal zamestnavatel odvody do Zdravotnej poistovne. Vysku viem zistit v rocnom zuctovani dane.

od 8- 12 mesiaca som presiel na zivnost Kde som kazdy mesiac platil odvody do ZP t.j. 966,- Sk

Pri podavani danoveho priznania neviem kolko si mozem tychto odvodov odpisatm kedze neviem ci sa odvody do ZP platia mesacne dopredu alebo dozadu. V priebehu podnikania mam zaplatene do ZP 5 mesaice / 5*966,-SK, /

ci za 5 mesiacov 5*966,-SK?????
alebo za 4 mesaice 4*966,-SK?????

Prosim o radu.

Do DP si zvlášť vypíšeš príjmy od zamestnávateľa , poistné,. Do príjmov zo živnosti uvedieš zdaniteľný príjem a do výdavkov uvedieš v skutočnosti zaplatené odvody do ZP v r.2006. Teda , ak si zaplatil v r.2006 5 x po 966=4830,00, tak túto sumu si zahrnieš do daň.výdavkov.
bcjan
29.03.07,07:52
Ďakujem za odpoved :-) som si tym nebol isty.

Rocne zuctovanie platieb do ZP musim dokedy vypracovat????