TOKY
25.01.05,17:57
Jeden môj známy chce otvoriť bufet (stánok s občerstvením) na kúpalisku, ktorý by prevádzkoval iba počas sezóny (veď komu by aj predával v zime?). Je k tomu asi potrebný živnostenský list, súhlas hygienika, prihlásiť prevádzku, registračnú pokladnicu, prihlásiť sa na DÚ. Zabudla som na niečo? Ako to bude s odvodmi a vedením účtovníctva keď je to činnosť na cca 3-4 mesiace za kalendárny rok.
Má s tým niekto skúsenosti??
Ďakujem
kori
26.01.05,13:53
Nezabudla.Tak isto ako keby podnikal celý rok
tibor
26.01.05,14:25
Jeden môj známy chce otvoriť bufet (stánok s občerstvením) na kúpalisku, ktorý by prevádzkoval iba počas sezóny (veď komu by aj predával v zime?). Je k tomu asi potrebný živnostenský list, súhlas hygienika, prihlásiť prevádzku, registračnú pokladnicu, prihlásiť sa na DÚ. Zabudla som na niečo? Ako to bude s odvodmi a vedením účtovníctva keď je to činnosť na cca 3-4 mesiace za kalendárny rok.
Má s tým niekto skúsenosti??
Ďakujem
predávať môže zábudlivcom či korčuliarom...(:

ale podľa mňa okrem spomenutého potrebuje aj ten stánok - resp. mať nejaký na prenájom - ako aj súhlas prevádzkovateľa kúpaliska
TOKY
26.01.05,15:23
Stánok bude potrebovať určite. Ja ešte by som potrebovala poradiť ako účtovať nákup surovín. On by chcel predávať palacinky, lángoše, pizzu a pravdaže nápoje. Môže sa to dať hneď do nákladov, alebo prijať na sklad a postupne vydávať? Vlastne pri JÚ to ide po úhrade všetko do nákladov. Namôže sa to zaradiť do remeselnej činnosťi a uplatňovať si 60%?
Yvvetta
26.01.05,15:27
Treba si pozrieť prílohu k živ. zákonu, či spadá táto činnosť do rem. živností. Ak áno, môže si výdavky upl. 60%
TOKY
26.01.05,15:35
našla som tam výrobu potravín a nápojov a ešte pohostinskú činnosť. výroba potravín -to by sme tu mali ale je tu aj predaj. a pohostinská činnosť? no neviem