sway
29.03.07,08:33
Prosím poviete mi ako si nastavujete v OMEGE v Režime účtovania políčko : spôsob účtovania koncoročných KR ???
je tam možnosť nezahrňovať do ZD a zahrňovať do ZD
kedy použijete ktorú voľbu a čo to spraví ?

som z toho na nervy , stále mi ráta KR aj z uhradených ZDF a tým pádom mi ich vykazuje ako preplatené...a prenáša mi ich do 2007 - nerozumiem tomu
budem vďačná za každú skúsenosť, moc vďaka:confused::confused::confused:
Tweety
29.03.07,06:36
Prosím poviete mi ako si nastavujete v OMEGE v Režime účtovania políčko : spôsob účtovania koncoročných KR ???
je tam možnosť nezahrňovať do ZD a zahrňovať do ZD
kedy použijete ktorú voľbu a čo to spraví ?

som z toho na nervy , stále mi ráta KR aj z uhradených ZDF a tým pádom mi ich vykazuje ako preplatené...a prenáša mi ich do 2007 - nerozumiem tomu
budem vďačná za každú skúsenosť, moc vďaka:confused::confused::confused:
Ak ste dali na DÚ oznámenie o nezahrňovaní KR, tak daj možnosť jedna, ak nedali, tak možnosť dva a o KR budeš účtovať.
sway
29.03.07,06:43
Ak ste dali na DÚ oznámenie o nezahrňovaní KR, tak daj možnosť jedna, ak nedali, tak možnosť dva a o KR budeš účtovať.

nedali sme oznámenie na DÚ, teda zakliknem Zahrňovať. No skúsim čo mi to spraví, ale je čudné, že vlani som si tú kolonku nevšimla a v 2005 som mala zakliknuté nezahrňovať a KR mi SW zaúčtoval... no neviem či tu nebude nejaký veľký problém....

zatiaľ moc vďaka
adrika
18.02.08,20:20
Ahojte,
chcela by som sa spýtať niečo ohľadom kurzových rozdielov. Uhrádzali sme zahr. fa na 3 splátky a program (omega) mi vypočítal zakaždým po úhrade kurz. rozdiel ,
fa mám už uhradenú, treba počítať aj kurzový rozdiel ešte na konci roka ?
nepočítajú sa kur.rozdiely len z neuhradených faktúr ? nerozumiem tomu veľmi, prosím niekoho o objasnenie.
ďakujem...:confused:
adrika
18.02.08,21:12
prosím,
kedy v omege používate "uzávierka kurzových rozdielov-saldokonto " ?
nerozumiem, prečo mi z už uhradenej faktúry, pri ktorej bol vypočítaný kurz.rozdiel hneď pri úhrade, znova vypočíta kurz.rozdiel na konci roka , keď si urobím uzávierku KR-saldokonto ...alebo je to tak správne ?, už som z toho celá dopletená , prosím ak sa niekomu ešte chce rozmýšľať, napíšte aspoň jednu vetu...:eek:
sway
19.02.08,06:55
Ahojte,
chcela by som sa spýtať niečo ohľadom kurzových rozdielov. Uhrádzali sme zahr. fa na 3 splátky a program (omega) mi vypočítal zakaždým po úhrade kurz. rozdiel ,
fa mám už uhradenú, treba počítať aj kurzový rozdiel ešte na konci roka ?
nepočítajú sa kur.rozdiely len z neuhradených faktúr ? nerozumiem tomu veľmi, prosím niekoho o objasnenie.
ďakujem...:confused:

Ak máš uhradenú faktúru, už Ti SW nebude pčítať KR na konci roka, nemá z čoho. Máš to dobre.
Správne píšeš, KR sa počítajú k 31.12. len z neuhradených faktúr, ak to budeš náhodou robiť znova odporúčam sprav si analytický účet 563/2007 663/2007 a budeš vedieť po prechode, že toto boli KR k 31.12.2007, tie Ti SW bude vyrovnávať pri úhradách v roku 2008.
sway
19.02.08,06:57
prosím,
kedy v omege používate "uzávierka kurzových rozdielov-saldokonto " ?
nerozumiem, prečo mi z už uhradenej faktúry, pri ktorej bol vypočítaný kurz.rozdiel hneď pri úhrade, znova vypočíta kurz.rozdiel na konci roka , keď si urobím uzávierku KR-saldokonto ...alebo je to tak správne ?, už som z toho celá dopletená , prosím ak sa niekomu ešte chce rozmýšľať, napíšte aspoň jednu vetu...:eek:

a nebola to náhodou faktúra ešte z roku 2006?
adrika
19.02.08,10:05
nie,
mám faktúru z roku 2007 - z Číny, ktorá bola uhradená na 3x, ako som už písala, teda tiež si myslím,že keď pri každej úhrade mi vypočítal sw kurz.rozdiel, už mi nemá z čoho počítať, som z toho na nervy, lebo ide o dosť vysokú sumu, ....
neviem, či mám zadávať "uzávierku - saldokonto - KR", ale keď ju aj spustím, tak by mi predsa mal program vypísať, že nenašiel doklady potrebné na vytvorenie uzávierky. asi mám nejakú chybu pri zadávaní faktúry alebo pri úhrade....prosím neviete mi poradiť kde môžem mať chybu ?
ďakujem aj tak za reakciu, Sway...:confused::D:)
sway
19.02.08,11:20
nie,
mám faktúru z roku 2007 - z Číny, ktorá bola uhradená na 3x, ako som už písala, teda tiež si myslím,že keď pri každej úhrade mi vypočítal sw kurz.rozdiel, už mi nemá z čoho počítať, som z toho na nervy, lebo ide o dosť vysokú sumu, ....
neviem, či mám zadávať "uzávierku - saldokonto - KR", ale keď ju aj spustím, tak by mi predsa mal program vypísať, že nenašiel doklady potrebné na vytvorenie uzávierky. asi mám nejakú chybu pri zadávaní faktúry alebo pri úhrade....prosím neviete mi poradiť kde môžem mať chybu ?
ďakujem aj tak za reakciu, Sway...:confused::D:)

v poriadku, tak inak.
pozri si či máš faktúru celkom uhradenú, na halier, uvidíš to v ZDF či je vysvietená alebo nie, ak je vysvietená, tak ju nemáš celkom uhradenú, stačí 1 halier. pozri to a napíš - určite to dáme do poriadku;)
A nemáš okrem tejto už žiadnu inú ZDF? neuhradenú k 31.12.? isto?
adrika
19.02.08,14:31
Faktúru mám uhradenú , sedí presne na halier, nie je vysvietená. Ani iné faktúry nemám nezaplatené. Keď spustím uzávierku-saldokonto-KR, urobí mi kur. rozdiel a v analyt.knihe mám aj presne ku ktorej fa to patrí.
Nechápem ako to môže vyrátať, veď keď prerátam sumu v CM, sedí presne na halier - myslím úhrady a keď prerátavam v Skk , tak kurz.rozdiel, ktorý vznikol pri úhradách je už zaúčtovaný priebežne a úhrady v Skk potom sedia vrátane rozdielu ktorý vznikne z titulu rozdielu kurzu v deň prijatia fa a jej úhrad.
fakt neviem, skúsim ešte raz prejsť a skontrolovať všetko....
liba2
02.03.08,06:09
nedali sme oznámenie na DÚ, teda zakliknem Zahrňovať. No skúsim čo mi to spraví, ale je čudné, že vlani som si tú kolonku nevšimla a v 2005 som mala zakliknuté nezahrňovať a KR mi SW zaúčtoval... no neviem či tu nebude nejaký veľký problém....

zatiaľ moc vďakaV prípade, že ÚJ sa rozhodne nezahrňova k.r. - zaklikneš v režime túto možnosť. Program však musí počítať kurzové rozdiely ďalej, to je správne. Ty si však účet 563,663 musíš označiť ako "nedaňový". Teda k.r. tam budú zaúčtované, ale v účt. závierke to budú + / - položky.
liba2
02.03.08,06:14
Faktúru mám uhradenú , sedí presne na halier, nie je vysvietená. Ani iné faktúry nemám nezaplatené. Keď spustím uzávierku-saldokonto-KR, urobí mi kur. rozdiel a v analyt.knihe mám aj presne ku ktorej fa to patrí.
Nechápem ako to môže vyrátať, veď keď prerátam sumu v CM, sedí presne na halier - myslím úhrady a keď prerátavam v Skk , tak kurz.rozdiel, ktorý vznikol pri úhradách je už zaúčtovaný priebežne a úhrady v Skk potom sedia vrátane rozdielu ktorý vznikne z titulu rozdielu kurzu v deň prijatia fa a jej úhrad.
fakt neviem, skúsim ešte raz prejsť a skontrolovať všetko....
Omega ráta k.r. zo zostatkov v saldokonte. Podľa môjho názoru, aj keď FA nesvieti ako neuhradená, pravdepodobne nie je správne spárovaná s úhradami a v saldokonte niečo zostáva nevysporiadané. Preto ráta k.r.
Ak si si istá, že máš všetko správne, odporúčala by som ti zavolať do Krosu, oni určite zistia príčinu (mám také skúsenosti :D) , nám takto na diaľku sa nepodarí zistiť príčinu problému.
mimaemma
03.03.08,08:41
Prosím, pomôžte, už ma fakt šlak triafa...všetko mi zaúčtovalo dobre, ale tomuto fakt nechápem, už sa s tým dlho mordujem a nič...:mee::mee::mee:
Mám úhradu zahr. faktúry vystavenej v EUR z účtu vedeného v SKK.Bankový účet mi sedí, ale vôbec mi nenahadzuje skutočné poníženie záväzku.
Použila som "z2" úhrada zahr. dod.faktúry, zadala som sumu v EUR, kurz banky, aby mi vyšla skutočná platba v SKK, nahodila som si aj k.r.
čo tam robím zle?????
sway
03.03.08,09:07
Prosím, pomôžte, už ma fakt šlak triafa...všetko mi zaúčtovalo dobre, ale tomuto fakt nechápem, už sa s tým dlho mordujem a nič...:mee::mee::mee:
Mám úhradu zahr. faktúry vystavenej v EUR z účtu vedeného v SKK.Bankový účet mi sedí, ale vôbec mi nenahadzuje skutočné poníženie záväzku.
Použila som "z2" úhrada zahr. dod.faktúry, zadala som sumu v EUR, kurz banky, aby mi vyšla skutočná platba v SKK, nahodila som si aj k.r.
čo tam robím zle?????

postup sa javí OK, zadala si si správne EXTERNE číslo DF to by sa ti malo po stlačení enter automaticky vhupnúť do predmetnej faktúry, mala by si ju vidieť že ju uhrádzaš a SW ti sám vyráta aj KR.

Skús dať pozor pri externom čísle, alebo to sprav tak, že ho nevypíšeeš, stlač lupu a zadaj si vo výbere dokladu ZDF a nájdi si predmetnú faktúru vyber ju OK a musí sa ti vrátiť do účtovania dáš enter a si v tej faktúre ktorú uhrádzaš - tu sa spárovávajú úhrady !!
liba2
03.03.08,09:09
Prosím, pomôžte, už ma fakt šlak triafa...všetko mi zaúčtovalo dobre, ale tomuto fakt nechápem, už sa s tým dlho mordujem a nič...:mee::mee::mee:
Mám úhradu zahr. faktúry vystavenej v EUR z účtu vedeného v SKK.Bankový účet mi sedí, ale vôbec mi nenahadzuje skutočné poníženie záväzku.
Použila som "z2" úhrada zahr. dod.faktúry, zadala som sumu v EUR, kurz banky, aby mi vyšla skutočná platba v SKK, nahodila som si aj k.r.
čo tam robím zle?????To zvýraznené, to ako myslíš ? kde si to zistila? Je fa červená-ako neuhradená ? Zostáva DF v saldokonte ? alebo čo...
Inak ja tieto úhrady z banky SKK zapisujem len sumou SKK (bez zápisu koľko eur), ale môže to byť aj tak ako uvádzaš.
liba2
03.03.08,09:11
ako píše sway, musí sa ti otvoriť okno úhrady a tam potvrdíš sumu úhrady, ak sa neotvorilo, tak fa nie je v saldokonte uhradená , hoci sa v evidencii tak javí.
mimaemma
03.03.08,09:34
Jaaaaaaaaaaaaaj, moc vám všetkým ďakujem..som ja ale hlava maková...toľko som do toho čumela, že som si nevšimla, že nemám nič v políčku " úhrady"
:):):):)
Fa ostávala samozrejme červená!!! Zmýlilo ma to, že na účet mi to išlo, eln nie do prehľadu záväzkov..
Ešte sa ale spýtam ako si to myslel(a) s tými k.r. že sa dopočítajú samotné, ja to robím ručne, v kalkulačke si vyrátam rozdiel medzi zaúčtovanou sumou a sumou skutočne uhradenou a pokračujem v 2 hom riadku, kde to dopisujem ručne. Ide to aj inak?
liba2
03.03.08,10:41
Jaaaaaaaaaaaaaj, moc vám všetkým ďakujem..som ja ale hlava maková...toľko som do toho čumela, že som si nevšimla, že nemám nič v políčku " úhrady"
:):):):)
Fa ostávala samozrejme červená!!! Zmýlilo ma to, že na účet mi to išlo, eln nie do prehľadu záväzkov..
Ešte sa ale spýtam ako si to myslel(a) s tými k.r. že sa dopočítajú samotné, ja to robím ručne, v kalkulačke si vyrátam rozdiel medzi zaúčtovanou sumou a sumou skutočne uhradenou a pokračujem v 2 hom riadku, kde to dopisujem ručne. Ide to aj inak?No tak toto nerob ! toľko roboty naviac ! a načo máš potom omegu ? program ti vypočíta k.r. automaticky, ale musíš používať aj makro = automatické účtovanie.
erika_H
08.03.09,14:50
Ako si prosim môžem odkontrolovať,či mi omega správne vypočítala kurzový rozdiel?
Dala som vypočítať salkokontové rozdiely,a vyrobila mi zisk 300000 sk?!!! TO ako na to preboha prišla..:mee:
Keď si pozriem jedinu zahraničnu odberateľsku fakturu,ktoru mam neuhradenu,je vystavena v decembri 2008,takže kurz oproti kurzu z 31.12.2008 nie je až tak veľký rozdiel.A keď si ručne vypočítam rozdiel,vychádza mi kurzový rozdiel 432,50 sk..??!!
erika_H
08.03.09,14:59
Hm,vlastne-opravujem sa-kurzovy zisk vypocitala z bankoveho vypisu.. ako sa to da prosim skontrolovat,ktore platby ako prepočítavala?ďakujem moc