Smeck
29.03.07,11:22
Ahojte,

som SZCO - programator a isty cas som pre zakaznika pracoval v zahranici. Ako odmena bola dohodnuta hodinova sadzba + diety 35Eur na den. Na fakturach je to vsetko vycislene, diety som dostaval na ruku z pokladne, zvysok mi posielali na ucet. Vediem si evidenciu pohladavok a prijmov (uplatnujem si pausalne vydavky 40%).
Patria do danoveho priznania aj tie diety? Platim z nich dan? A treba ich uviest v evidencii prijmov?
dakujem.
natkov
30.03.07,18:14
Počítam správne
Práca Švedsko "SEK" vyučtovanie 20.12.2006
20dní x 450SEK/1deň - - - bez vreckového
20 x 450 = 9000 SEK x 3,868 kurz = 34812SKK
????????? zda sa mi to málo na takú diaľku!!!!!
Zita5
30.03.07,18:21
Ahojte,

som SZCO - programator a isty cas som pre zakaznika pracoval v zahranici. Ako odmena bola dohodnuta hodinova sadzba + diety 35Eur na den. Na fakturach je to vsetko vycislene, diety som dostaval na ruku z pokladne, zvysok mi posielali na ucet. Vediem si evidenciu pohladavok a prijmov (uplatnujem si pausalne vydavky 40%).
Patria do danoveho priznania aj tie diety? Platim z nich dan? A treba ich uviest v evidencii prijmov?
dakujem.

Môj názor patria diéty do príjmu ......nemali byť vyčíslené vo fa v prípade ak ste sa rozhodli uplatňovať paušálne výdavky .To sa odčleniť nedá .Pokiaľ by bolo vedené účtovníctvo , tak sa dajú uplatniť v rámci výdavkov .
Evanka
30.03.07,18:23
Pre Natkov
Hodnoty sú správne. Patrí mu ale aspoň 5% vreckového (§14 ZCN).
Smeck
30.03.07,20:33
Môj názor patria diéty do príjmu ......nemali byť vyčíslené vo fa v prípade ak ste sa rozhodli uplatňovať paušálne výdavky .To sa odčleniť nedá .Pokiaľ by bolo vedené účtovníctvo , tak sa dajú uplatniť v rámci výdavkov .


No uctovnictvo si nevediem...
Do faktury som to dal preto, lebo to bolo v zmluve o dielo a zaroven som aj chcel mat to pisomne na fakture, aby mi to na zaklade toho vyplatili.
Zita5
30.03.07,20:54
No uctovnictvo si nevediem...
Do faktury som to dal preto, lebo to bolo v zmluve o dielo a zaroven som aj chcel mat to pisomne na fakture, aby mi to na zaklade toho vyplatili.

Áno ja to chápem , proste ste sa poistili aj zmluvou , ale ak ste sa rozhodli pre paušálne výdavky , tak tým sa to vlastne skomplikovalo .
Smeck
30.03.07,21:28
Cize jedine spravne a korektne riesenie je opravne danove priznanie kde zaratam do prijmu aj tieto diety? :(
liba2
31.03.07,03:58
Ahojte,

som SZCO - programator a isty cas som pre zakaznika pracoval v zahranici. Ako odmena bola dohodnuta hodinova sadzba + diety 35Eur na den. Na fakturach je to vsetko vycislene, diety som dostaval na ruku z pokladne, zvysok mi posielali na ucet. Vediem si evidenciu pohladavok a prijmov (uplatnujem si pausalne vydavky 40%).
Patria do danoveho priznania aj tie diety? Platim z nich dan? A treba ich uviest v evidencii prijmov?
dakujem.Ja to vidím takto:
na cestovné náhrady (diéty) je nárok zo zákona. Pri vedení účtovníctva mi CN znižujú základ dane;
ale ak mi obchodný partner tieto CN zaplatí, je to môj príjem, ktorý vchádza do základu dane;
Smeck
01.04.07,08:08
dakujem za nazory a odpovede.
Idem to opravit...... :(