vegoska
29.03.07,11:38
Je chybou, ked do danoveho priznania davam len sumy, ktore som dostala, ale som za ratala vlastne to, co mam na papieri, proste mne to nedoslo, ze mam riesit aj pohyby na ucte, ja som len scitala tie sumy z papierov a dala do priznania, vychadza mi inak ovela vacsi vydavok ako prijem, cize nijak to neovplyvni vysledok.

odkedy maju robit uctovnictvo ti, co maju iba pausalne vydavky? ved ja viem, ze nemusia... preto som sa netrapila ani pohybmi na ucte:-))
vikinka
29.03.07,09:42
Nemusíš robiť účtovníctvo,ale len evidenciu príjmov,do príjmov vstupujú všetky príjmy z podnikania,zaplatené v hotovoti ale aj na BÚ.Z takto zrátaných príjmov vypočítaš 40 % paušál.výdavky-rozdiel je zákl.dane.
Janiča
29.03.07,09:42
Pri použití paušálnych výdavkov sa nerobia prílohy k DP.
vegoska
29.03.07,09:47
Cize ma nemusi zaujimat moj ucet ano, iba sumy na papieroch.
Ja neriesim ani poplatky za seky.:-)
Zita5
29.03.07,09:48
Je chybou, ked do danoveho priznania davam len sumy, ktore som dostala, ale som za ratala vlastne to, co mam na papieri, proste mne to nedoslo, ze mam riesit aj pohyby na ucte, ja som len scitala tie sumy z papierov a dala do priznania, vychadza mi inak ovela vacsi vydavok ako prijem, cize nijak to neovplyvni vysledok.

odkedy maju robit uctovnictvo ti, co maju iba pausalne vydavky? ved ja viem, ze nemusia... preto som sa netrapila ani pohybmi na ucte:-))

Neviem z akých "papierov "si počítala , ale musíš vychádzať so skutočne uhradených príjmov v roku 2006 včetne úrokov z BU .
vegoska
29.03.07,09:54
cize ked moj prijem nebol napr
1000
3000
5000
ale na zaklade strhnutia z banky
991
2991
4991

tak je zle ze so mdala do DP tie cele sumy?? ved ak si niekto prida vyssi prijem ako bola skutocnost, tak mi nemozu nic nie?:-)
vikinka
29.03.07,09:57
Ale keď banka odpíše z účtu platbu tak to nie je tvoj príjem?!To sú výdavky a do DP si ich prerátavala paušálne 40 % z výšky príjmov,či nie?
renča1
29.03.07,09:59
cize ked moj prijem nebol napr
1000
3000
5000
ale na zaklade strhnutia z banky
991
2991
4991

tak je zle ze so mdala do DP tie cele sumy?? ved ak si niekto prida vyssi prijem ako bola skutocnost, tak mi nemozu nic nie?:-)

Tvoj zdaniteľným príjmom je príjem ktorý nie je ponížený o poplatky a to v prípade,že si uplatňuješ výdavky %. V týchto % výdavkoch máš zahrnuté aj poplatky strhnuté z príjmu, ktoré by boli tvojimi daňovými výdavkami až v tom prípade, ak by si uplatňovala skutočné výdavky.
Si povinná počas uplatňovania výdavkov % viesť len evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
vegoska
29.03.07,09:59
takze je to v poriadku dufam:-)
KIWI
29.03.07,11:37
A ABY SOM SA UISTIL - ISIEL SOM NA PAUSALNE NAKLADY 40%, ODOVZDAVAM DANOVE PRIZNANIE A NEODOVZDAVAM VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH A ANI VYKAZ O PRIJIMOCH A VYDAVKOCH?
Farks
29.03.07,11:39
A ABY SOM SA UISTIL - ISIEL SOM NA PAUSALNE NAKLADY 40%, ODOVZDAVAM DANOVE PRIZNANIE A NEODOVZDAVAM VYKAZ O MAJETKU A ZAVAZKOCH A ANI VYKAZ O PRIJIMOCH A VYDAVKOCH?
Nie neodovzdávaš výkazy len daňové priznanie
KIWI
29.03.07,11:45
A KDE SA MOZEM O TOM DOCITAT, ZE TO NEMUSIM ODOVZDAVAT - TEDA TIE VYKAZY...
Evanka
29.03.07,11:51
Výkazy sa robia na základe zákona o účtovníctve. Pri uplatňaovaní paušálnych výdavkov nerobíš účtovníctvo, tak inemáš povinnosť robiť ani výkazy.
renča1
29.03.07,11:59
A KDE SA MOZEM O TOM DOCITAT, ZE TO NEMUSIM ODOVZDAVAT - TEDA TIE VYKAZY...


Keď uplatňuješ výdavky% nie si účtovnou jednotkou. Len účtovná jednotka má povinnosť odovzdať výkazy. Nájdeš to v zákone o účtovníctve a v postupoch účtovnia v JÚ.


VŠEOBECNÉ USTANOVENIA


§ 2

(1) V účtovníctve účtovnej jednotky sa účtujú skutočnosti, ktoré sú predmetom účtovníctva v účtovných knihách podľa § 15 ods.1 zákona.

§ 15
Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva
Na začiatok (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=438236#hore)

(1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

a) v peňažnom denníku,
b) v knihe pohľadávok,
c) v knihe záväzkov,
d) v pomocných knihách, ak je ich vedenie potrebné na preukázanie a vykazovanie predmetu účtovníctva v účtovnej závierke, napríklad pomocná kniha o zložkách majetku, o záväzkoch z pracovnoprávnych vzťahov.

Účtovná jednotka podáva okrem daňového priznania:


4) Účtovná závierka v sústave jednoduchého účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:

a) výkaz o príjmoch a výdavkoch,
b) výkaz o majetku a záväzkoch.
KIWI
29.03.07,12:20
UZ MI TO JE JASNE. TAK SOM TO AJ SPRAVIL. ODOVZDAL SOM LEN DP. ESTE RAZ DAKUJEM VSETKYM ZA POMOC.