jarkaga
29.03.07,11:58
Pri vypisovaní daňového priznania som narazila na viacero otázok,s ktorými si neviem rady a v daňových poradcoch som nenašla odpoveď. Ak mi vie niekto poradiť:
- môžem uplatniť daňový bonus na invalidné dieťa /plne invalidné,poberá dávky,21-ročné/,o ktoré sa stará jeho matka v daňovom priznaní živnostníka (otca)? V štátnych dávkach nie je poberanie inv.dôchodku dieťaťa uvedené ako štátna dávka
- druhá otázka je, či môžem uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manželku, ktorá sa stará o toto dieťa a v r.2006 nemala žiaden príjem
- posledná otázka: môžem uplatniť daňový bonus na deti za celý rok 2006 (12 mesiacov), keď FO začala podnikať od 01.06.2006 a dosiahla potrebné príjmy na uplatnenie daňového bonusu ?
Vopred dakujem za vyjadrenia
Murínová Eva
29.03.07,10:21
1. Daňový bonus na plne invalidné dieťa si môže uplatniť iba vtedy ak má dieťa do 18 rokov. Potom už nie.
2. Na manželku si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Ak mala nejaký príjem tak si uplatní ten rozdiel.
3. daňový bonus si môže uplatniť za celý rok, ale musí doložiť doklad o návšteve školy dieťaťa. Čo robil do 01.06.2006? neuplatňoval si ho inak???
jarkaga
29.03.07,12:05
dakujem za rýchlu odpoved - veľmi mi pomohla. Do 01.06.2006 bola FO na rodičovskej dovolenke, čiže za minulý rok si ani jeden z manželov neuplatnil daňový bonus.
Ešte raz díky.:)