lelgaboca
29.03.07,10:59
Ahojte, prosím o radu:
Zamestnanaec, rezident SR, bol v roku 2006 2 mesiace na Slovensku, to je OK, potom bol zamestnaný v Maďarsku, ale odtiaľ bol vyslaný do Nemecka viac ako pol roka. Maď. zamestnávateľ vystavil potvrdenie, ale v Maďarsku okrem odvodov /poistneho/ neplatil ziadne dane, lebo daňovú povinnosť mal v Nemecku, nakoľko bol vyslany viac ako 183 dni, takze jednak musi podat DP v Madarsku ale platit dan nebude, lebo medzi Mad. a Nemeckom plati zmluva o zam. dv. zd- metodou vynatia, takze platit dan a podat DP bude v Nemecku, ale ma na to 2 roky. On vsak musi podat DP na Slovensku teraz, ma madarskom potvrdeni su len prijmy uvedene ako nezdanitelny prijem zo zahranicia, ziadna dan, len odvody - zmluva medzi SR a Mad. rep. pouziva metodu zapoctu. Teraz neviem ktoru metodu mam pouzit, ja by som pouzila metodu vynatia /SR - Nemecko/ s tym, ze zatial nema zaplatenu ziadnu dan v zahrannici, takze by som mu vyratala dan, ktoru by zaplatil na Slovensku, a ked bude mat hotove priznanie podane v Nemecku aj zaplatenu dan, tak sa poda v SR dodatocne DP a vypyta si od nasho DU dan späť. Mám pravdu, alebo som úplne vedľa? Ďakujem
Marína
29.03.07,09:25
Tému si založila tu: http://www.porada.sk/t47818-prijem-zo-zahranicia-dp-2006-riadok-49-a.html
Venovalo sa jej dostatočné množstvo poraďákov, ale Ty si sa k nej už nevrátila.
lelgaboca
29.03.07,09:41
ale prečítala som všetky odpovede, tam sa jednalo vždy len o 2 krajiny, tu sa jedná o 3 krajiny s rôznymi metódami.
Marína
29.03.07,10:07
mimotemy Myslela som to tak, že nebol dôvod zakladať novú tému ale si mala pokračovať v predošlej. Toť môj názor.:)
lelgaboca
29.03.07,10:16
OK, nabuduce tak urobim, predsa som mala ist na to skolenie o pouzivani porady, niekedy mam problem, ale chyba je asi vo mne. Prijemny den!