Fabrička
29.03.07,12:01
Ahoj poraďáci,
podelí sa so mno niekto o skúsenosti s účtovaním v dnešnej dobe tak aktuálnych organizovaní rôznych výherných súťaží bežiacich v obchodnej sieti na podporu predaja, napr. pri zakúpení 5 kusov určitého produktu má šiesty zadarmo, prípadne zlosovateľné súťaže o výhry zaujímavých cien ako autá, domy, domáce kiná a pod, alebo dovoleniek v exotických krajinách čo sú nie malé hodnoty. Poraďte ako účtujete z pohľadu daňových výdavkov, dane z príjmu (daň z výhry), DPH a pod. Veľmi sa to stalo módnym organizovať takéto súťaže pre obchodných partnerov,(výlet do Austrálie ako odmenu za to, že od nás nakupujú),konečných spotrebiteľov, ale aj ako motiváciu pre kmeňových pracovníkov, teda obchodníkov, ktorí sú zamestnancami a majú obchodnú činnosť v náplni práce.
Podeľte sa so mnou so svojimi skúsenosťami ako takéto veci účtujete, aké máte skúsenosti s názorom daňových kontrol na tieto náklady, o ktorých z uvedených účtujete ako o daňových a ktorých nedaňových, aké podklady podporené doklady k takýmto nákladom dokladáte, aby boli hodnoverné, že boli vynaložené za účelom dosiahnutia zdaniteľných príjmov atď.
Veľmi, veľmi Vám už vopred ďakujem za odpovede, na čo sa už teraz teším.
Vaša kolegynka účtovníčka Fabrička
Fabrička
02.04.07,11:42
Milí kolegovia účtovníci,
to som si teda nemyslela, že mi nikto neodpovie, nepodelí sa so skúsenosťami v danej problematike.Dúfam, že po dnešku, kedy je posledný termín na daňové priznanie, budete mať viac času a niekto mi odpovie. Už sa moc teším a ďakujem...
liba2
02.04.07,18:51
posúvam ....... (nemám vlastné skúsenosti) :mee:
betka
03.04.07,17:18
Ak použije osoba podliehajúca dani tovar, kt. je súčastou obchodného majetku, pre svoju súkromnú spotrebu alebo pre potrebu svojich zamestnancov, alebo poskytne tovar bezodplatne, alebo použije tovar pre inú potrebu ako pre potrebu svojho podniku a ak bolo DpH z tovaru alebo jeho časti bolo plne alebo sčasti odpočítateľné, považuje sa toto dodanie za protiplnenie.
Ak je tovar použitý ako vzorky alebo darčeky malej hodnoty pre potreby podniki osoby podliehajúcej dani, nepovažuje sa dodanie za protiplnenie.