Lucc
29.03.07,11:42
Viete mi prosim niekto poradit ako to je teraz z vypovedami a odstupnym? Zamestnavatel ma chce preradit na ine oddelenie (pracova napln, miesto vykonu a povinnosti sa nelisia). Mam pravo to odmietnut? Za akych podmienok, budem mat narok na odstupne alebo vypovednu lehotu? Dakujem vopred za radu!
endrju
29.03.07,09:57
Viete mi prosim niekto poradit ako to je teraz z vypovedami a odstupnym? Zamestnavatel ma chce preradit na ine oddelenie (pracova napln, miesto vykonu a povinnosti sa nelisia). Mam pravo to odmietnut? Za akych podmienok, budem mat narok na odstupne alebo vypovednu lehotu? Dakujem vopred za radu!
Informácie z úvodného príspevku nie sú dostatočné na poskytnutie konkrétnej odpovede na všetky položené otázky.

Konkrétnych prípadov je tu riešených niekoľko desiatok - odporúčam hľadať.
Odporúčam tiež preštudovať druhú časť Zákonníka práce, najmä §§ 59 - 76.
Lucc
29.03.07,10:30
OK, dakujem, zatial!
Evanka
29.03.07,11:05
Viete mi prosim niekto poradit ako to je teraz z vypovedami a odstupnym? Zamestnavatel ma chce preradit na ine oddelenie (pracova napln, miesto vykonu a povinnosti sa nelisia). Mam pravo to odmietnut? Za akych podmienok, budem mat narok na odstupne alebo vypovednu lehotu? Dakujem vopred za radu!
Zamestnávateľ neporušil tým, že ťa preradí na iné oddelenie žiadne ustanovenie ZP. Preto je na tebe, či to prijmeš alebo nie. Ak to nepríjmeš máš možnosť buď dať výpoveď, alebo skončiť PP dohodou. Ani v jednom z týchto prípadov ti však neprislúcha odstupné.