jamis
29.03.07,12:32
Prosím o pomoc.

Kto by mi vedel poradiť ako sa robí export výkazov do SP. Mzdy program MRP win.
Zoltán Kovács
29.03.07,10:40
Prosím o pomoc.

Kto by mi vedel poradiť ako sa robí export výkazov do SP. Mzdy program MRP win.

Keď máš vypočítané odvody potom:

Výstupy -> Export výkazu pre Soc.poist -> Do súboru -> Zvolíš si cestu kam uložiť súbor.

Potom keď sa prihlásiš na EZU tam pri zasielaní výkazu si vyhladáš uložený súbor.
DanielaSL
29.03.07,10:42
Ideš na výstupy, poistné, export výkazu do Soc.poisťovni a dáš to do súboru, tam si dobre pamätaj m,kde to ukladáš. Odtiaľ si to potom pri posielaní priamo v elektronickej podateľni na stránke SP vytiahneš.
jamis
29.03.07,11:13
Lenže mne to ukáže toto :
ekopo
29.03.07,11:18
Toto hlásenie Ti ukáže vtedy, ak je v xml subore zlé napr. ICZ, ICO, adresa, alebo niečo podobné. Treba pozrieť v programe, či sú správne zadané.
jamis
29.03.07,11:21
No ja som z toho asi pako, prosím ťa polopate v ktorom programe treba na to pozrieť ?
ekopo
29.03.07,14:15
Keď robíš v MPR Win, tak tam. Skúsenejší môžu opravu urobiť priamo v xml súbore.
Zoltán Kovács
29.03.07,14:20
No ja som z toho asi pako, prosím ťa polopate v ktorom programe treba na to pozrieť ?

Skús sa pozrieť na identifikáciu firmy, čí máš všetky údaje zadané správne.
jamis
29.03.07,16:37
údaje mám všetky zadané správne...neviem teda, kde robím chybu...
lenkak
29.03.07,17:45
MRP Ti spraví dva súbory,
jeden textový, druhý xml.
Pri exporte priamo na stránke SP dala si správny sml súbor, nedala si náhodou namiesto toho xml textový?
pingino
29.03.07,19:51
Lenže mne to ukáže toto:
Štruktúra dokumentu nevyhovuje XML schéme alebo v súbore nie je uvedená informácia o XML schéme.S riešením problému sa obráťte na dodávateľa mzdového softvéruPri prenose nastala chyba error: Unexpected element: CDATA


Neodoslala si spravny subor. Odoslany subor zrejme vobec nie je XML subor, preto predpokladam ze si
zamenila vykaz s konfirmacnym suborom.
Vykaz aj konfirmacny subor maju rovnaky nazov, lisia sa len priponou. Vykaz ma priponu XML, konfirmacny subor TXT. Kedze v operacnom systeme Windows zvykne byt zapnuta volba "skryvat pripony znamych typov suborov", ludom, ktori nie su zbehli v praci s pocitacom sa to moze lahko stat. Subory teda odlisis len podla ikony vid. obr.

Lepsie je vsak tu nezmyselnu volbu vo Windows vypnut: v prieskumnikovi vyber Nastroje a potom Moznosti priecinka, a v zalozke Zobrazenie vypnes zaskrtavacie policko vid. obr. Potom sa bude zobrazovat nazov suboru aj s priponou.
pingino
29.03.07,20:26
Keď robíš v MPR Win, tak tam. Skúsenejší môžu opravu urobiť priamo v xml súbore.

Alebo pouzit editor vykazu pre SP ktory sa instaluje spolu so mzdami.
jamis
30.03.07,10:26
Ďakujem všetkým za trpezlivosť...už sa mi to podarilo.
Darana
21.08.07,06:44
A dajú sa cez MRP odosielať registračné listy???? Z toho som zase zúfalá ja...Prosím poraďte mi...

Po 01.08 to robím prvý krát, vždy som radšej vypísala ručne a doručila tak do SP, lebo som na to nevedela prísť, ale teraz to musím odoslať elektronicky - nemám na výber...
Antonia1
21.08.07,09:39
A dajú sa cez MRP odosielať registračné listy???? Z toho som zase zúfalá ja...Prosím poraďte mi...

Po 01.08 to robím prvý krát, vždy som radšej vypísala ručne a doručila tak do SP, lebo som na to nevedela prísť, ale teraz to musím odoslať elektronicky - nemám na výber...
Pozri tu:http://www.porada.sk/t5980-p5-mrp-a-elektrovnicke-vykazy-do-sp.html
Darana
22.08.07,10:30
Pozri tu:http://www.porada.sk/t5980-p5-mrp-a-elektrovnicke-vykazy-do-sp.html


Tak bez teba by som toto určite nikdy nikdy nikdy nezvládla.....vrelá vďaka...
Antonia1
23.08.07,05:59
Tak bez teba by som toto určite nikdy nikdy nikdy nezvládla.....vrelá vďaka...
mimotemy Som rada, že som pomohla. Pekný deň.
Janiela
28.01.10,10:09
Dobrý deň. Pracujem s MRP vizuálnym systémom. Prosím Vás, nestretol sa niekto s takouto hláškou?

Chyby :
ZLY-OBSAH r:26, stl:12; Element 'ucet' ma zly obsah
Súbor nezodpovedá XML scheme. Kontaktujte dodávateľa mzdového softvéru.

Pri ostatných firmách tento problém. Skúsila osm včetko, čo mi napadlo. Prelúskala tu na porade čo sa dalo, bola som aj na www.mrp.sk. Za ten čas, by som to asi manuálne naťukala X-krát.
Tamila
28.01.10,10:42
Neviem, čo to môže byť, ale pozrela by som, čo v tom riadku 26, stl.12 je a skúsila to urobiť nanovo. Ak nepomôže, skús volať MRP.
Janiela
29.01.10,10:19
Neviem, čo to môže byť, ale pozrela by som, čo v tom riadku 26, stl.12 je a skúsila to urobiť nanovo. Ak nepomôže, skús volať MRP.

Neviem nájsť ten riadok 26 stĺpec 12. Neviem, podľa čoho alebo ako sa tie riadky a stĺpce očítajú. Riadok som typovala od prvého riadku ktorý sá vypĺňa, ale tie stĺpce, už je to horšie. Jednoznačne je chyba z mojej strany. Posielala som mail do MRP, ale asi na mňa zabudli, čo je čudné, lebo ináč reagujú veľmi rýchlo.
Dav
29.01.10,10:36
Dobrý deň. Pracujem s MRP vizuálnym systémom. Prosím Vás, nestretol sa niekto s takouto hláškou?

Chyby :
ZLY-OBSAH r:26, stl:12; Element 'ucet' ma zly obsah
Súbor nezodpovedá XML scheme. Kontaktujte dodávateľa mzdového softvéru.

Pri ostatných firmách tento problém. Skúsila osm včetko, čo mi napadlo. Prelúskala tu na porade čo sa dalo, bola som aj na www.mrp.sk (http://www.mrp.sk). Za ten čas, by som to asi manuálne naťukala X-krát.
robí to prvýkrát tento mesiac? Pozri, či nemáš v číslach pomlčky, lomítka, podčiarniky....
Daggmar
29.01.10,11:15
Skús pozrieť v číselníkoch - poistné - čo máš zadané alebo nezadané v kolonke "účet" - treba asi doplniť účet SP
Monika Kováčová
29.01.10,11:33
treba doplniť účet zamestnávateľa
Daggmar
29.01.10,11:38
treba doplniť účet zamestnávateľa

správne, alebo Ti chýba účet firmy v "Nastavenia" - Firma
Janiela
30.01.10,09:33
Ďakujem všetkým za rady,idem to preveriť. Tiež mi napadlo pozrieť pomlčky a podobne. To všetko mi sedí. Myslím, že problém bude s tým účtom firmy. Ostatné fy účet majú. Pozriem a ozvem sa.
jholubok
13.07.10,07:31
čo v takom prípade, keď spoločnosť nemá číslo účtu?