Reni
16.06.04,12:01
ahojte
Mám takýto problém :
Obejdnávateľ prepravy je sl.platca DPh poskytovateľ prepravy je slov. platiteľ DPH. Preprava sa uskutočňuje z 3.štátov na územie Slovenska t.j.
Chorvátsko - Slovensko. Fakturuje slovenský prepravca túto prepravu s daňou a lebo bez DPH ?
Ďakujem za názory. Príjemný deň.
NADEJKA
16.06.04,10:31
Dobrý deň,
fakturuje bez dane,lebo to je v rámci medzinárodnej dopravy - nie dopravy v rámci EÚ.Aspoň ja si to myslím.
Reni
16.06.04,12:27
ďakujem za odpoveď aj ja si to myslím, len som si nebola na 100% istá.
Luboš
22.06.04,10:41
Z casovych dovodov sa prehrabujem v predchadzajucich prispevkoch.... hm teraz ste ma trochu zarazili nakolko v §47 v odst.6 je uvedene ze oslobodene od dane su sluzby vratane prepravnych a s nimi suvisiacich doplnkovych sluzieb (ine ako sluzby §28-41), ktore si priamo spojene s VYVOZOM tovaru ......
Ajapp
22.06.04,11:46
Tiez robime medzinarodnu prepravu. Je v tom dobry chaos. Lubos spravne poznamenava, ze par.47 hovori o vyvoze tovaru. Dovoz by mal riesit par.48 ods.8 konkretne aj prepravu. Ta by tiez mala byt oslobodena, "ak je hodnota tychto sluzieb zahrnuta do zakladu dane podla par. 24". Neviem ako to prepravne spolocnost bude dokazovat pri danovej kontrole, ze hodnota tychto sluzieb je zahrnuta do zakladu dane. Vie niekto v tomto poradit?