xBORISx
29.03.07,13:38
Rozmyslam nad personalnou agenturou alebo sprostredkovatelskou prepravnou firmou...no neviem ktora z tychto alternativ je mne ako studentovi na VŠ najprijatelnejsia, nechcem sa hrnut do niecoho co mozem neskor olutovat. Ake su vyhody resp nevyhody pri tychto napadoch? Dakujem
liba2
29.03.07,11:45
Rozmyslam nad personalnou agenturou alebo sprostredkovatelskou prepravnou firmou...no neviem ktora z tychto alternativ je mne ako studentovi na VŠ najprijatelnejsia, nechcem sa hrnut do niecoho co mozem neskor olutovat. Ake su vyhody resp nevyhody pri tychto napadoch? Dakujem

mimotemy
Boris, prosím prečítaj si etiketu porady a prácu s poradou - ako sa píše názov príspevku a prečo....
Gabi03
29.03.07,11:46
Jednoznačný rozdiel je v predmete sprostredkovania. Raz sú to ľudia a raz preprava (tovaru). Záleží na možnostiach a schopnostiach, ktorá by ti viac vyhovovala. Ale správne si položil otázku ohľadne výhod a nevýhod. Len nesprávnym ľuďom. :) V prvom rade ty musíš vedieť, čoho si schopný a zvážiť práva a povinnosti pri oboch. Z právneho hľadiska formy spoločnosti, resp. účtovných a daňových predpisov by to malo byť jedno.
xBORISx
29.03.07,12:06
Libka, prepac za ten nadpis, sa polepsim nabuduce ;) Ta preprava tovaru je zaujimava a zda sa mi ze zahrna menej papierovaciek, mozno sa pletiem :)
Gabi03
29.03.07,12:25
ze zahrna menej papierovaciek, mozno sa pletiem :)

:D :D :D
xBORISx
29.03.07,12:27
tak sa pletiem :D:D:D:D:D:D:D
xBORISx
29.03.07,12:28
1.mal som skor na mysli ze ake povinnosti znasa sprostredkovatel pri sprostredkovani prepravy...nie je to tak ze clo a podobne zalezitosti ma na starosti uz samotny prepravca?
2.este jedna vec, aku zmluvu uzatvorit s prepravcom, a aku s klientom?
Gabi03
29.03.07,12:28
To som nepovedala, ale viem, že tých papierov nie je málo ani pri prepravnej spoločnosti. ;)
j.s
29.03.07,19:38
1.mal som skor na mysli ze ake povinnosti znasa sprostredkovatel pri sprostredkovani prepravy...nie je to tak ze clo a podobne zalezitosti ma na starosti uz samotny prepravca?
2.este jedna vec, aku zmluvu uzatvorit s prepravcom, a aku s klientom?

Nechcem ta odhovarat alebo byt neprijemny, ale podnikaj v niecom v com sa vyznas. Myslim to len a len dobre. Alebo sa do toho obuj a pozri si Incoterms, platobne prostriedky pri preprave, obchodny zakonnik. Ak sa do toho das, drzim palce.
xBORISx
29.03.07,20:57
Hej, s tym mozem len suhlasit...a faktom je ze ta preprava mi je cudzia...ale bol to len napad...jeden z viacerych...osobne si myslim ze aj keby som robil daco v com som neni az tak doma casom sa do toho da dostat...
Paula
29.03.07,22:32
Hej, s tym mozem len suhlasit...a faktom je ze ta preprava mi je cudzia...ale bol to len napad...jeden z viacerych...osobne si myslim ze aj keby som robil daco v com som neni az tak doma casom sa do toho da dostat...


Asi nebudem ďaleko od pravdy, ak si dovolím povedať, že témy s obdobným "pokrikom" otvárajú (nakúkajú do nich) iba zvedavci :) ....ale ak som už aj teraz bola i ja zvedavec, že kto si zlomil najmenej nohu....tak iba zkonštatujem.......časom bez od začiatku naštudovaných zákonov možno skončiťa iba tak, ako v iných témach nazvaní "igelitkári", ktorí takmer po funuse priletia za dobrodincom účtovníkom s prosbou "urobte mi z môjho mišmašu daňové priznanie" .....začať podnikať s predstavou, že chcem podnikať v niečom a neviem v čom, a časom v tom neviem čom budem už doma v čomsi...toto nie je riešenie a už vôbec nie plánovanie svojej budúcnosti.....takéto hodenie "do pľacu" svojho osudu bez akejkoľvek minimálnej predstavy čo ďalej je mimo oblasť môjho chápania.....zabublala som si, prepáčte, ale nedalo mi a svoje slová som sem dodala vo všeobecnosti - aj keď ma k nim vyprovokoval konkrétny príspevok (robiť dačo v dačom :cool: )....
xBORISx
29.03.07,22:44
Zle si ma pochopila...alebo som sa asi zle vyjadril...nemal som na mysli seba ale je viac ludi ktori na zaciatku nemali potuchy o podnikani, hodili ich do vody a naucili sa plavat...samozrejme netrufam si povedat ze je to aj moj pripad...Ja mam predstavu v com chcem podnikat, ibaze som uvazoval aj nad druhou cinnostou...zbieram si informacie, citam a zaujimam sa o podnikanie, len este mam resty kedze som nikdy nepodnikal...ale predstavu mam ;)
Gabi03
30.03.07,04:51
Ja si myslím, že tí, ktorí nemali predstavu o podnikaní a predsa sa do toho dali mali predsa len nejaký základný kapitál. A tým teraz nemylsím nevyhnutne financie. Ale napr. ľudí - odborníkov, ktorí im vedeli pomôcť, poradiť, nejaký nefinančný majetok, a možno si myslel na tých, ktorý začínali hneď po zmene režimu. Možno ani oni nemali nič a ani nevedeli nič, ale boli iné podmienky na podnikanie ako teraz...
Naozaj ako radia všetci, púšťaj sa do toho, do čoho sa rozumieš. Keď si študent VŠ, asi budeš mať nejaké zameranie. (Alebo to len študuješ pre titul?! :eek: ) ;)
xBORISx
30.03.07,09:22
Ved hej, studujem 2 VŠ ale tak na vyske ta nic do praxe nenaucia, kto pozna nase V Skolstvo da mi za pravdu...myslim ze to sedi mojmu zameraniu co chcem robit...
Adri83
04.04.07,16:31
Ahoj, ked som si precitala tvoje príspevky, tak trosku som v nich spoznala seba. :D Chodim na Ekonomickú a teraz budem koncit v odbore uctovnictvo a auditorstvo. aj ja mam milion napadov a praxe ani zamak kedze vysoka skola ma naozaj naucila iba tolko, že vsetko co potrebujem sa musim naucit sama. Chcela by som zacat podnikat na zivnost. mozno je to hlupost, mozno sa to nepodari ale spravim vsetko co bude v mojich silach :) a ak sa to nepodari, aspon budem mat skusenost, na ulicu sa kvoli tomu iste nedostanem, pretoze mam rodinu a priatelov, ktori viem, že budu stat pri mne. takze tolko. daj vediet, ci si zacal podnikat a ako sa to podarilo ;) ahoj.
Monikov
04.04.07,18:23
RE: Adri83
Moja dcéra študuje na tom istom odbore ako ty, a musím povedať, že keď mi povedala, že jej kamarátku (chodí na MRIT) učili účtovať odvod hotovosti z pokladne na BU takto: 221/211, ževraj kvôli gymnazistom, aby to pochopili, nevedela som, či sa mám smiať alebo plakať. Ja mladým ľuďom strašne fandím, ale tak isto radím, najprv dobrý podnikateľský zámer a až potom podnikanie. Trh je už "rozbehnutý" a nie je také ľahké sa uplatniť. Ale ako sa hovorí: "všetko sa dá, len treba chcieť." Prajem Vám veľa úspechov!
Adri83
05.04.07,06:52
Ďakujem... :D Áno, Ekonomická aj mňa sklamala. Som z gymnázia a aj mne museli na začiatku vysvetliť ten prevod hotovosti :rolleyes:, ale nenaucili ma účtovať a tí, ktorí predtým vedeli to na Ekonomickej zabudli.
Ja, mam už vymyslene v com by som chcela podnikat. Je to v svadobnom priemysle, ktory u nas este nie je taky rozvinuty a navyse by to bolo (zo zaciatku) v okoli Dunajskej Stredy, kde ziadna takato firma neexistuje.
Na porade som vsak citala mnoho prispevkov od "zabehnutych" ludi, že bez skusenosti neodporucaju zacinat, tak som trochu v pomykove. Potesil by ma "Success story" od niekoho, komu sa to podarilo;) (myslim tym začat od nuly a dotiahnut to niekam v podnikani)
Gabi03
05.04.07,07:02
Adri83, ide o to, že skúsenosti v človeku strašne veľa pomôžu. (mimotemy Moje heslo je, že človek sa formuje na základe skúseností. A tobôž v profesionálnom živote.) Ale na druhej strane nikde nie je napísané, že bez skúseností to nejde. (Hoci ma tak napadá, že ak v svadobnom priemysle, mala si ty už svadbu?! :rolleyes: Alebo aspoň súrodenec...?) Takže ak máš odhodlanie, nejaký ten kapitál (finančný alebo aspoň vedomostný) ale hlavne, ako píše Monikov, podnikateľský zámer, teda vieš čo chceš a ako to dosiahnuť (ale to ste sa mali v škole učiť), tak hor sa do toho a držím palce.
misomiso
05.04.07,07:21
Ďakujem... :D Áno, Ekonomická aj mňa sklamala. Som z gymnázia a aj mne museli na začiatku vysvetliť ten prevod hotovosti :rolleyes:, ale nenaucili ma účtovať a tí, ktorí predtým vedeli to na Ekonomickej zabudli.
Ja, mam už vymyslene v com by som chcela podnikat. Je to v svadobnom priemysle, ktory u nas este nie je taky rozvinuty a navyse by to bolo (zo zaciatku) v okoli Dunajskej Stredy, kde ziadna takato firma neexistuje.
Na porade som vsak citala mnoho prispevkov od "zabehnutych" ludi, že bez skusenosti neodporucaju zacinat, tak som trochu v pomykove. Potesil by ma "Success story" od niekoho, komu sa to podarilo;) (myslim tym začat od nuly a dotiahnut to niekam v podnikani)

Hlavne si prosim nemyl nedostatok skusenosti so zaciatkom "od nuly". Ja som napriklad zacinal uplne od nuly, iba s vlastnymi financiami, a bez skusenosti v danom odbore, no na druhej strane mal som dlhorocne skusenosti z pribuzneho oboru, navyse tych penazi ktore som mal k dispozicii nebolo az tak malo, takze mi to umoznilo nakupit zakladne strojove vybavenie a material na rocny vyzkum, potom som sa tomu venoval rok 16 hodin denne zadarmo, potom som zalozil s.r.o., potom som 4 mesiace platil zamestnancov (+ nove stroje pre nich) kym sme predali prvy vyrobok, bolo to o hubu, musel som sa vyrazne zadlzit, dnes exportujeme do celeho sveta a zdvojnasobujeme obrat kazdy rok (99,5% produkcie vyvazame). Zacinali sme pred styrmi rokmi, teraz sme uz v podstate za vodou, ale aj tak maju vsetci moji radovi zamestnanci vacsie platy ako ja (budujeme znacku, mame kde investovat) a ked sa nad tym zamyslim, mohlo to dopadnut aj inak a ja som mohol prist o vsetok kapital a skoncit pod mostom.

To nepisem aby som Vas mladych vyplasil, len preto, aby som Vas trocha pripravil na realitu. Mozno budete mat niektori ale stastie na jednoduchsi zaciatok.

P.S. Velmi sa mi paci termin "svadobny priemysel"...:)
xBORISx
05.04.07,14:23
Adri, ty si z okolia DS? Aj ja, dokonca priamo odtial :)
Monikov
05.04.07,16:38
Ja som pred tým, než som začala účtovať na živnosť bola riadne zamestnaná ako účtovníčka a popri tom som účtovala aj doma na dohody. Pracovala som skoro každý deň do polnoci, niekedy aj dlhšie. Na začatie podnikania som nepotrebovala veľký kapitál, keďže som si PC a software už predtým nakúpila. Potrebovala som len "nakopnúť", pretože aj ja som sa bála, či budem mať dosť klientov. Spravil tak môj manžel keď povedal, že takto to už ďalej nejde, pretože sa úplne zničím - mám si vybrať. Keď stojí za človekom rodina, všetko ide oveľa ľahšie. Treba sa snažiť a tak ako MisoMiso vraví: makať, makať, makať a výsledok sa určite dostaví
Adri83
12.04.07,07:01
Ano, som z okolia DS - Holice (11 kilometrov smerom na Bratislavu). :)

Co, sa predoslych odpovedi tíka.... ano, viem, že skusenost vela pomôze, ale mne sa tych 5 rokov, co som chodila na vysku zda ako premarneny cas a konecne by som nieco chcela zacat so svojim zivotom. ale asi pohladam nejaku svadobnu agenturu v Bratislave a opytam sa ich, ci nemaju volne miesto (aj ked som to uz skusala a nikto mi neodpovedal :confused:). Este som nemala svadbu, ani moja sestra nie.... idem na kurz organizvania svadieb do Budapesti, a to bude moja jedina skusenost so svadbami :o
MIT
11.05.07,14:31
http://mask-investments.blogspot.com/ toto je pre teba najlahsie a z tepla domova
endrju
11.05.07,14:47
***** (http://*****) toto je pre teba najlahsie a z tepla domova
Vážený MIT, asi si zablúdil na nesprávnu stránku. SPAMuješ s rovnakým linkom na tejto stránke "o dušu". Chcem ťa požiadať o zmenu obsahu Tvojich príspevkov na tejto stránke. Ďakujem.