Ska
29.03.07,13:50
Dobry den,
som zamestnana na dobu urcitu do konca oktobra 2007, koncom maja 2007 vsak idem na matersku dovolenku. V zamestnani mi oznamili, ze nevycerpanu dovolenku mi mozu preplatit az po ukonceni pracovneho pomeru, tzn. koncom oktobra. Nebudem mat problem s tym, ze mi tato suma bude vyplatena pocas materskej? Na personalnom mi tvrdia, ze nie, nakolko je to preplatenie dovolenky z obdobia ked som este nebola na materskej, ale clovek nikdy nevie. V zakone sme sa totiz docitali, ze by som mohla stratit narok na matersku.

Dakujem za odpoved!
Zoltán Kovács
29.03.07,11:54
Dobry den,
som zamestnana na dobu urcitu do konca oktobra 2007, koncom maja 2007 vsak idem na matersku dovolenku. V zamestnani mi oznamili, ze nevycerpanu dovolenku mi mozu preplatit az po ukonceni pracovneho pomeru, tzn. koncom oktobra. Nebudem mat problem s tym, ze mi tato suma bude vyplatena pocas materskej? Na personalnom mi tvrdia, ze nie, nakolko je to preplatenie dovolenky z obdobia ked som este nebola na materskej, ale clovek nikdy nevie. V zakone sme sa totiz docitali, ze by som mohla stratit narok na matersku.

Dakujem za odpoved!

Nárok na dovolenku nestratíš, ak dôvodom nevyčerpania je materská. Mali pravdu, že nevyčerpanú dovolenku ti môžu preplatiť až pri ukončení pracovného pomeru.
Ska
30.03.07,09:06
V zakone je totiz napisane:

zákon 461/2003 Z.z.
(o sociálnom poistení ) § 30
Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca

Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 až 6 za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodov uvedených v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods. 1.


pricom za vymeriavaci zaklad sa podla § 138 povazuje AJ:

c) náhrada mzdy za dovolenku na zotavenie, náhrada mzdy za sviatok, náhrada mzdy pri prekážkach v práci podľa osobitného predpisu, 73)

tak z toho mi proste vyplyva, ze ked mi poslu na ucet sumu za nevycerpanu dovolenku pocas mojej materskej, tak stracam narok na davku...