fajnovka
29.03.07,15:24
Zdravím
potrebovala by som súrne pomôcť s jednou záležitosťou s ktorou si neviem rady. Konateľovi - (zahraničná osoba) poradil jeho nemecký daňový poradca možnosť dočasného vzdania sa pohľadávky, s tým, že ked bude firma vo vyššom zisku tak jeho pohľadávka znovu "ožije"
Neviem či sa niečim podobným niekto stretol, ja som sa zaťiaľ s podobnou možnosťou nestretla a neviem si ani ako by som to správne zaúčtovala.
Prosím, ak by vedel niekto poradiť, nech sa mi ozve.
Vopred ďakujem za Váš čas a ochotu

Prikladám preklad z nemčiny, kde sa toto oživenie spomína
Zoltán Kovács
29.03.07,13:29
Zdravím
potrebovala by som súrne pomôcť s jednou záležitosťou s ktorou si neviem rady. Konateľovi - (zahraničná osoba) poradil jeho nemecký daňový poradca možnosť dočasného vzdania sa pohľadávky, s tým, že ked bude firma vo vyššom zisku tak jeho pohľadávka znovu "ožije"
Neviem či sa niečim podobným niekto stretol, ja som sa zaťiaľ s podobnou možnosťou nestretla a neviem si ani ako by som to správne zaúčtovala.
Prosím, ak by vedel niekto poradiť, nech sa mi ozve.
Vopred ďakujem za Váš čas a ochotu

Prikladám preklad z nemčiny, kde sa toto oživenie spomína

Ten nemecký daňový poradca pozná naše zákony? Priznám sa, že som sa s tým ešte nestretol. Po úvahe ma napadá riešenie ako záväzok sro voči spoločníkovi preúčtovať z krátkodobých (účt 36xx) na dlhodobé (47x)
fajnovka
30.03.07,04:53
Myslím že nepozná, ale tvári sa tak a veľmi sa diví že také niečo nepoznáme a že to vyhovuje európskym štandardom.
Vdaka za odozvu smith