renataj
29.03.07,16:29
Velmi pekne Vás prosím o radu.Susedka ma " dnes " požiadala,či by som jej nespravila DP zo závislej činnosti.Neviem ako na to keď prvé 3 mesiace bola na brigáde a ďalšie mesiace u toho istého zamestnávatela už bola v prac.pomere.Má dve potvrdenia o príjme.Potvrdeniu o príjem za dobu brigády celkom nerozumiem:
V riadku č.1-uhrn vyplatených príjmov -5.250.-Sk
riadok č.3 poistné 0,-Sk
riadok č.4 ČZD 5.250.-Sk
riadok č.5 úhrn zrazených preddavkov 997.-Sk
riadok č.12 úhrn vyplatených príjmov,z ktorých sa daň vyberá zráškou podľa §43 zákona 5.050,-Sk
riadok č.14 úhrnná suma dane vybraná zrážkou podľa § 43 zákona 959,-Sk
Nie som si istá,ktorý príjem z tohto potvrdenia mám pripočítať k príjmu z potvrdenia,ktoré má za dobu,keď už bola v riadnom prac.pomere a ktorý preddavok na daň.
Vopred ďakujem
Netka
29.03.07,15:05
Možno by nebolo zlé spýtať sa susedky koľko koruniek z brigády skutočne dostala aby si presnejšie vedela či môže byť že mala časť príjmov z dohody zdaňovaných preddavkovou daňou a časť zrážkovou daňou.
Zisti či mala príjem cca 10 tisíc alebo len 5 tisíc aby sme vedeli či je potvrdenie o príjme dobré ... :-)
Evanka
29.03.07,15:44
Velmi pekne Vás prosím o radu.Susedka ma " dnes " požiadala,či by som jej nespravila DP zo závislej činnosti.Neviem ako na to keď prvé 3 mesiace bola na brigáde a ďalšie mesiace u toho istého zamestnávatela už bola v prac.pomere.Má dve potvrdenia o príjme.Potvrdeniu o príjem za dobu brigády celkom nerozumiem:
V riadku č.1-uhrn vyplatených príjmov -5.250.-Sk
riadok č.3 poistné 0,-Sk
riadok č.4 ČZD 5.250.-Sk
riadok č.5 úhrn zrazených preddavkov 997.-Sk
riadok č.12 úhrn vyplatených príjmov,z ktorých sa daň vyberá zráškou podľa §43 zákona 5.050,-Sk
riadok č.14 úhrnná suma dane vybraná zrážkou podľa § 43 zákona 959,-Sk
Nie som si istá,ktorý príjem z tohto potvrdenia mám pripočítať k príjmu z potvrdenia,ktoré má za dobu,keď už bola v riadnom prac.pomere a ktorý preddavok na daň.
Vopred ďakujem
Ešte raz to pozorne pozerám. Teda toto je z brigády asi na Dohodu, lebo nie je odvedené poistné.
Príjmy 5250 boli zrazené preddavkovo sumou 997,- Sk, teda tie musíš uvádzať do DP
Príjmy 5050,- Sk boli zdanené zrážkou, sumou 997,- Sk tie nemusíš, ale môžeš v DP uvádzať.
renataj
29.03.07,15:55
Ešte raz to pozorne pozerám. Teda toto je z brigády asi na Dohodu, lebo nie je odvedené poistné.
Príjmy 5250 boli zrazené preddavkovo sumou 997,- Sk, teda tie musíš uvádzať do DP
Príjmy 5050,- Sk boli zdanené zrážkou, sumou 997,- Sk tie nemusíš, ale môžeš v DP uvádzať.
Ďakujem za odpoveď. Ak v DP uvediem aj príjmy 5050Sk,tak musím k preddavkom pripočítať aj zrazený preddavok 997,-Sk? Ano?
Evanka
29.03.07,16:11
Ďakujem za odpoveď. Ak v DP uvediem aj príjmy 5050Sk,tak musím k preddavkom pripočítať aj zrazený preddavok 997,-Sk? Ano?
Preddavok 997 patrí k sume 5250. Ten musíš uvádzať.

Ak však budeš v príjmoch uvádzať aj príjem, ktorý bol zrazený zrážkou, teda tých 5050,- uvedieš aj daň zrazenú podľa § 43, teda sumu 959.-.
Daň vyberaná zrážkou sa uvedie na iný riadok DP (myslím v type A je to r.63).
renataj
29.03.07,16:39
Preddavok 997 patrí k sume 5250. Ten musíš uvádzať.

Ak však budeš v príjmoch uvádzať aj príjem, ktorý bol zrazený zrážkou, teda tých 5050,- uvedieš aj daň zrazenú podľa § 43, teda sumu 959.-.
Daň vyberaná zrážkou sa uvedie na iný riadok DP (myslím v type A je to r.63).
Evanka,ďakujem za vyčerpávajúce odpovede,pomohla si mi.