apo
29.03.07,17:22
Drahí priatelia,
celú noc som bojoval so saldokontom jednej firmy v ktorej sme mali zaúčtované aj nejaké likvidácie pohľadávok UŽ v roku 2007.

Saldo nešlo a nešlo, robil som exporty údajov do foxu a tam som hľadal problém. Nad ránom sme zistili čistou náhodou, že suma, ktorá nám nešla v salde oproti evidencii vydaných faktúr sa rovná výške ich úhrad v roku 2007.

Je to tak normálne v Pohode, alebo sme niečo zblbli. V iných firmách saldo sedí na haliere.

Ďakujem.

apo
dracica
29.03.07,15:26
viete v com môze byť problém ????
k akému dátumu Ste dali zostaviť saldo ???
pripadá mi to ako keby ste ho dalil zostaviť k 27.3.2007
dracica
29.03.07,15:27
ak účtujete na prelome období teoreticky sa to mohlo stat
apo
29.03.07,16:18
ak účtujete na prelome období teoreticky sa to mohlo stat

Teoreticky by sa nemalo, ale teraz keď som sa zamyslel nad tým prečo sú tam tie príjmy, tak ma napadlo toto.

Klient prišiel, že chce presunúť úhrady z roku 2006 do roku 2007. A ja aby sa nezbudlo tak som ich hneď vtrepal do roku 2007 a dám si prst oderezať, ak som sa prepol do prechodného obdobia. Čiže bude to moja chyba, lebo som Pohodu znásilnil aby akceptovala dátum úhrady napriek tomu, že som nebol v prechodnom období, alebo minimálne som nebol prepnutý do prechodného obdobia.

To mám trest zato, že som bol iniciatívny, aby som nezabudol. Teraz už celkom určite nezabudnem. Tento klient nám skoro každý rok pri uzávierke pripraví nejakú špecialitu. Asi dva roky dozadu sme u neho robili invetúru 314 nakoľko rád platil zálohy, dodávateľom počas rôznych akcií a tieto zálohy sa mu ťahali aj viac ako pol roka a stápali sa po niekoľkých častiach, potom ich kompenzovali paletami a dobropismy, takže jedna nočná a mal v tom poriadok.

Ďakujem za názor.

apo
Kája.
30.03.07,08:45
To, že si sa neprepol cez prechodné obdobie myslím, že nie je problém, skôr si zadal nesprávny dátum salda.
dracica
30.03.07,10:59
To, že si sa neprepol cez prechodné obdobie myslím, že nie je problém, skôr si zadal nesprávny dátum salda.


súhlasím, prvé čo si skontrolujem keď mi nesedí saldo s 321 a kn. záv. je dátum zostavenia salda a potom pátram ďalej
apo
30.03.07,16:42
súhlasím, prvé čo si skontrolujem keď mi nesedí saldo s 321 a kn. záv. je dátum zostavenia salda a potom pátram ďalej

Neskoro reagujem, nemám kedy čítať poštu.
Výpočet salda som určite dával k 31.12.2006 a opakoval so výpočet x-krát takže ak by som raz ponechal bežný dátum bol by som to zbadal.

Takže budem konzultovať tento prblém na hotline a prípadne im pošlem databázy nakoľko táto chba v salde ostáva naďalej, len ja viem z čoho rozdiel vyplýva, ALE nemal by byť rozdiel v konečných sumách.

Všeobecne ku saldu v Pohode.
Normálne nie je možné aby saldo nesedelo. Normálne je to keď účtujeme na strane MD záväzkov a DAL pohľadávok cez likvidáciu a po nej mrkneme či je likvidácia správne naúčtovaná. Toto mrknutie je dobre urobiť nakoľko mám viac súvsťažností a niekdy si Pohoda nevyberie tú správnu.

Ak niekto zaúčtuje čosi mimo likvidácie tak to potom saldo rozhodí, NO a bolo by dobre keby zaradili do tlčí slda aj nejaké kontrolné tlače. Ja keď si neviem dať rady tak vyexportujem databázu z Denníka aj z evidencie faktúr a dokážem vyselektovať chyby, lenže nie každý vie pracovať vo foxe, alebo inom prostredí kde sa dajú definovať relácie medzi databázami a vyhľadávať možné zdroje chyby v salde.

apo
dracica
30.03.07,19:16
ak je saldo nižsie ako 321 - znamená ze nemám nieco zlikvidovane, alebo som omylom zadala 321 bez likvidácie

ak je saldo vyssie ako 321 - znamená ze nieco zlikvidovane navyse a nie je tam zadaný úcet 321 /je tam nejaký preklep/

stáva sa aj že niečo zlikvidujem predkontáciu zadám 321 /ručne/ potom zistím ze som zlikvidovala nesprávnu fakturu nasledne likvidáciu zrusím a zlikvidujem správnu fakturu, nespáruje sa to pretože v zaúčtovaní musím ručne prepísať parovací symbol

zápočty sa musia v POHODE robiť cez 395 lebo inak sa to nespáruje

nechápem ten rok 2007 veď POHODA Vám nedovolí zapísať účtovný záznam s dátumom roku 2007 v účtovnom roku 2006
apo
30.03.07,19:41
nechápem ten rok 2007 veď POHODA Vám nedovolí zapísať účtovný záznam s dátumom roku 2007 v účtovnom roku 2006

Pohoda upozorní na dátum do iného obdobia a je na nás čo urobíme, ak potvrdíme tak je tam.

apo
dracica
30.03.07,19:45
v účtovnom denníku by ste mali teda zápis s rokom 2007...ale to je hlúposť...no nedá mi pokoja to Vaše saldo ... napíste v čom bol problém som straaaaasne zvedavá
cloe
30.03.07,20:06
Ak mi nesedelo saldo, tak som si zistila, u ktorej položky a potom sa mi vždy podarilo to opraviť /vždy som našla príčinu prečo to nesedí/. Takže aj ja som zvedavá v čom môže byť problém.