bábika
29.03.07,20:07
Chcela by som poprosiť niekoho kto má ceto na pizzu či by mi ho neposlal. Vopred ďakujem. Bábika
Cernosko
29.03.07,18:33
Chrumkavá pizzaPotrebujeme: 400 g múky, 228 ml vody, 20 ml olivového oleja, 16 g kvasníc, 8 g soli, 4 g cukru, 250 g jemne nakrájaných paradajok, 150 g syra, 100 g šunky, soľ, oregáno Ako na to:
Rozpustite kvasnice vo vode. Zamieste cesto z múky, vody a rozpustených kvasníc, pridajte soľ, olej a cukor. Mieste, kým cesto nie je hladké a vláčne. Cesto prikryte a nechajte ho stáť 45min. pri stálej izbovej teplote. Rozvaľkané cesto preneste na mierne vymastenú formu, pokryte paradajkami, syrom, šunkou. Podľa chuti pridajte soľ, čierne korenie a oregáno, potom pizzu pokvapkajte olivovým olejom. Cesto prikryte a nechajte ho kysnúť 50 min. pri stálej izbovej teplote.
Pizzu pečte pri 220°C po dobu 20 min.

PS: Je to okopírovaný recept z http://www.recepty.sk a je ich tam viac

Prajem dobrú chuť.
Cernosko :)
Marta V
29.03.07,18:34
Pol kg pizza múky (dostať ju v Metre) alebo hladkej špeciál, trošku soli, asi 1 polievkovú lyžicu oleja, 40 g droždie a vlažnú vodu. Zamiesiť cesto, rozdeliť na dve časti, rozvaľkať a dať na plech. Z tejto dávky sa upečú 2 veľké plytké plechy pizze. Ak sa použije pizza múka, nie je potrebné plech mastiť a posypať múkou. Cesto sa neprilepí a je také ako z pizzérie.
Marta V
29.03.07,18:37
Zabudla som pripísať, že cesto nenechávam kysnúť, hneď ho potriem kečupom zmiešaným s paradajkovým pretlakom, dám šunku, alebo salámu, paradajky, papriku, šampiňóny, dám zapiecť, potom pridám nastrúhaný syr, posypem oreganom a nechám dopiecť.
mambi
30.03.07,06:47
Ja robím takto: 250g hl.múky, 15g droždia, 1 lyžička cukru, 2 lyžice oleja, 1/2 šálky vlažnej vody, alebo mlieka, štipka soli. Z droždia, vody, cukru pripraviť kvások, napučaný pridať k preosiatej múke zmiešanej so soľou, pridať olej a vypracovať hladké cesto. Nechať vykysnúť. Vykysnuté dať na naolejovaný plech, potrieť kečupom, naukladať šunku, kukuricu, šampióny, pridať udusenú cibuľu so štipkou octu, zaliať rozšľahanými vajcami a dať piecť. Po upečení na horúcu postrúhať syr.
Keď máme chuť na pizzu v piatok, tak robím rybaciu. A tiež je super. Cesto polejem kečupom, pridám ryby z konzervy(popučím vidličkou), natvrdo uvarené vajcia, lečo, a pred dopečením postrúham syrom.
anmary
30.03.07,07:29
Ja robím cesto na pizzu podľa návodu na sáčiku "Pizza korenie KOTANY". Je perfektné a tiež ho nenechávam kysnúť. Stačí mu keď troch pokysne kým naň dám všetky ingrediencie. Ja osobne si osmažím cibuľku do sklovita a do nej pridám ešte pretlačený cesnak /stačí aj po odstavení z ohňa/. Týmto "cibuľovo-cesnakovým" olejom potriem cesto a na to dávam všetko ostatné.;)
Olice
30.03.07,08:05
Skúste namiesto vody pridať do cesta svetlé pivo , určite nič nepokazíte a alkohol sa pri pečení odparí, takže to môžu kľudne jesť aj deti.
Elena Navrátilová
20.04.07,14:27
Pol kg pizza múky (dostať ju v Metre) alebo hladkej špeciál, trošku soli, asi 1 polievkovú lyžicu oleja, 40 g droždie a vlažnú vodu. Zamiesiť cesto, rozdeliť na dve časti, rozvaľkať a dať na plech. Z tejto dávky sa upečú 2 veľké plytké plechy pizze. Ak sa použije pizza múka, nie je potrebné plech mastiť a posypať múkou. Cesto sa neprilepí a je také ako z pizzérie.
Dnes som urobila pizzu podľa tohto receptu, super.
Marta V
20.04.07,15:00
Dnes som urobila pizzu podľa tohto receptu, super.
A robili ste ju s pizza múkou? Lebo ja ju už asi tri mesiace nemôžem v metre dostať. Predtým ju mávali pravidelne a teraz neviem čo sa stalo, či ju prestali v metre predávať.
Elena Navrátilová
20.04.07,15:53
A robili ste ju s pizza múkou? Lebo ja ju už asi tri mesiace nemôžem v metre dostať. Predtým ju mávali pravidelne a teraz neviem čo sa stalo, či ju prestali v metre predávať.
Nie, hladkú špeciál som dala.
Marta V
20.04.07,15:55
Tak musím vyskúšať aj ja s hladkou.
micho17
21.04.07,07:12
Skúste namiesto vody pridať do cesta svetlé pivo , určite nič nepokazíte a alkohol sa pri pečení odparí, takže to môžu kľudne jesť aj deti....Suhlasim s tym pivom,je to super,a este do kvasku pridat trochu medu.Ked uz mate cesto rozvalkane na plechu a potrete omackou,nastruhajte najprv na neho syr,az tak dajte ostatne suroviny a na vrch znovu syr nastruhany na hrubo. A po upeceni potrite okraje pizze olejom zmiesanym s cesnakom.
Elena Navrátilová
21.04.07,07:15
...Suhlasim s tym pivom,je to super,a este do kvasku pridat trochu medu.Ked uz mate cesto rozvalkane na plechu a potrete omackou,nastruhajte najprv na neho syr,az tak dajte ostatne suroviny a na vrch znovu syr nastruhany na hrubo. A po upeceni potrite okraje pizze olejom zmiesanym s cesnakom.
Teda super detailíky.... hmmmm robil si v pizérii?;)
ekopo
21.04.07,07:45
Ja to robím takto: zavolám do pizzerie a za 20 minút mám teplú pizzu doma. ;)
zuzana000
21.04.07,07:47
DOMÁCA PIZZA


SUROVINY:

500 g polohrubej múky
25 g droždia/polovička jednej kocky /
5 PL mlieka
¼ l vody
1 PL soli
5 PL oleja
1 kocka cukru
1 väčšia plechovka hríbov/ podľa chuti/
20-30 dkg tvrdého syra
5-6 PL kečupu
saláma, klobása,slanina,paradajky, paprika,cibuľa,

POSTUP:

Pripravíme si kvások z mlieka ,polovice vody,štipky soli,kocky cukru a droždia.
Do misky si dáme múku,soľ a kvások ,miešame a podľa potreby prilievame vlažnú vodu, kým nieje
cesto polotuhé ,potom pridáme olej a zapracujeme ho do cesta.
Nakrájame si na malé kocky salámu ,klobásu /všetko to,čo sa nájde v chladničke a je to málo na zasýtenie jednej osoby -čokoľvek,čo sa dá krájať/ a zmiešame to spolu.
Hríby otvoríme a necháme na sitku odkvapkať.
Hlboký plech potrieme olejom a cesto na ňom roztiahneme na celý plech,potrieme kečupom,
posypeme nakrájanou zmesou ,na to nasypeme hríby,posypeme podľa chuti čiernym mletým
korením a vegetou,rukou všetko zatlačíme na cesto. Pečieme pri 180 stup. asi 20-25 minút,
potom vytiahneme plech a posypeme pizzu nahrubo strúhaným syrom a necháme zapiecť
pri 200 stup. Asi 5 minút.

DOBRÚ CHUŤ
Elena Navrátilová
21.04.07,07:48
:D
Ja to robím takto: zavolám do pizzerie a za 20 minút mám teplú pizzu doma. ;)
:D :D :D :D :D a aj si ju ešte nejako po svojom vylepšuješ? ;)
guard
05.03.10,13:34
osky
05.03.10,17:50
mne tato tema prisla ako dobry for.......:):D
nie ,ale fakt,ved len pred nedavnom som pisala recept na picu do temy nieco ako originalne cesto na picu-nechapem naco je tu tisic rovnakych tem.staci trochu listovat aj v starsich temach.
takze ked sa poznazis,najdes mnoho roznych receptov.drzim palce.:---