bábika
29.03.07,20:10
Chcela by som poprosiť o radu ako sa dá najlepšie urobiť čokoládová poleva na zákusky alebo koláče, pretože sa mi nikdy nevidarí, roztečie sa a spojí sa aj s plnkou. Vopred ďakujem za všetky rady. S pozdravom Bábika
Marta V
29.03.07,18:25
Ja robím polevu 100 g várovej čokolády a 100 g masla roztopím vo vodnom kúpeli. Keď dávam polevu na maslovú plnku, plnka musí byť riadne stuhnutá, najlepšie je plniť jeden deň a až na druhý deň dávať polevu. Polevu neroztieram, len otáčam plechom na ktorom je koláč a tak ju nechám roztiecť. Nedávam stuhnúť do chladničky, lebo poleva zostane fľakatá. Najlepšie je nechať stuhnúť pri izbovej teplote. Na veľký plech je potrebné 150 g čokolády aj masla.
ondrejvla
29.03.07,18:52
Pridám môj recept na polevu:
100 g tmavej várovej čokolády, 50 g stuženého tuku Cera, 1 ČL masla a 2-3 kvapky olivového oleja, roztopím nad parou ( mám vyskúšané v mliečnom hrnci, tzv.pískači), naplnenú tortu, prípadne koláč ak je navrchu plnka trošku nechám vychladnúť a lyžicou na omáčku ( alebo na dresingy, to je tá s "pyštekom" na boku ) polievam koláč a roztieram lakomcom ( gumové lízatko na krémy) až do krajov. Polevy urobím viac a po stuhnutí ešte "pobehám" lyžičkou s polevou a dozdobím čiarkami. Poleva je krásne lesklá, neláme sa. Krájať odporúčam : ostrý nôž nahrejem nad plynom, nie v teplej vode a rezy mám krásne rovné, potom utriem do papierovej utierky a opäť nahrejem až kým nepokrájam celú tortu, prípadne koláč. Priznám sa, že pri krájaní koláča mám z dôvodu rovných kúskov cez plech preložené plastikové pravítko a nôž vediem tesne pri ňom.
Elena Navrátilová
29.03.07,19:01
Vlastička, tak k tej poleve ani koláč nepotrebujem. ;)
bezradná
30.03.07,05:59
100g čokolády,80g cery, 1 polievková lyžica oleja

Postup prípravy mám rovnaký ako vlasta.;)
Gabca
30.03.07,06:15
100 g varovej cokolady, 80g cery - rozpustim a potom do toho sprcnem lyzicku studenej vody za staleho miesania sa cokoladova poleva akoby zrazi , ale nezhrudkavie, len trocha zhustne a ked sa roztiera, tak netecie.